Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podczas prac polowych natknął się na pocisk artyleryjski

2013-09-02 12:26:22 (ost. akt: 2013-09-02 12:33:52)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Policja

Mrągowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu pocisku artyleryjskiego. Mieszkaniec gminy Piecki natrafił na znalezisko podczas wykonywanych prac polowych. Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy.

Oficer dyżurny z mrągowskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o odnalezieniu amunicji. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem, który potwierdził znalezisko. Jak się okazało mieszkaniec gminy Piecki, podczas prowadzonych prac polowych, wykopał skorodowany pocisk artyleryjski. Mężczyzna o swoim odkryciu natychmiast powiadomił policjantów. Według pirotechnika są to pociski pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów.

Przypominamy!!!: Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policje bądź inne służby.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages