Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Amatorzy zaSKOCZĄ w Starych Kiełbonkach

2014-01-31 13:44:35 (ost. akt: 2014-02-03 11:03:53)

Młodzi miłośnicy skoków narciarskich organizują 9 lutego zawody w Starych Kiełbonkach. Organizatorzy zachęcają do udziału w imprezie wszystkich chcących zmierzyć się z tym sportem, ale też kibiców, na których czekać będzie ognisko oraz kulig.

Zawody z cyklu „Mistrzostwa Starych Kiełbonek” to pomysł trójki chłopców: Tomasza Rutkowskiego, Adriana Rolki i Adriana Kurpiewskiego. Stali się oni inicjatorami przedsięwzięcia w roku 2011. Zorganizowali podówczas pierwsze zawody, w których jak sami wspominają na tworzonej przez siebie stronie internetowej (www.skoki.mazury.alefundacja.pl), wzięło udział ośmiu zawodników, wśród których znaleźli się zaproszeni przez chłopców uczniowie gimnazjum w Pieckach i szkoły podstawowej z Starych Kiełbonkach.

Z roku na rok poszerzało się grono zainteresowanych tym niecodziennym na Mazurach sportem. Wraz z zainteresowaniem rosły ambicje w wyniku czego powstawały nowe, wyższe skocznie, osiągane były kolejne rekordy odległości, nawiązywane były nowe kontakty.

Rok temu impreza przyciągnęła ponad 100 osób. Do programu włączono dodatkowe konkursy: Zjazd na Byle Czym, pokaz najbardziej kreatywnych pojazdów zjeżdżających oraz kulig. Wszystkie konkurencje honorowano medalami dzięki wsparciu Agnieszki Kurczewskiej - wójt gminy Piecki. Prawdziwy rozwój stał się możliwy dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Alternatywnej Edukacji „ALE”, dzięki której chłopaki pojechali poskakać na profesjonalnej skoczni w Skawicy koło Zawoi. Fundacja wsparła także pomysł międzynarodowego turnusu w Gilowicach koło Żywca, który odbył się pod koniec września ubiegłego roku. Pomysł został dofinansowany przez Program Młodzież w Działaniu. W spotkaniu młodych zapaleńców-amatorów uczestniczyli także Ukraińcy ze Lwowa i z Charkowa.

- O skokach na Mazurach jest coraz głośniej od Piecek po Gilowice, od Warszawy po Charków. Zapowiada się, że już za rok Mistrzostwa w Starych Kiełbonkach mogą mieć skalę regionalną, a może międzynarodową - chwali się Tomasz Rutkowski.

Tegoroczne Zimowe Szaleństwa w Starych Kiełbonkach odbędą się 9 lutego (niedziela) na Górze przy Starej Sośnie.

Program imprezy:
12:00 Zawody Skoków Narciarskich o Mistrzostwo Warmii i Mazur
13:30 Pokaz najbardziej kreatywnych pojazdów zjeżdżających
14:00 konkurs w Zjeździe na Byle Czym
15:00 Kulig

Monika Baryła

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages