Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Ochotnicza Straż Pożarna z Krutyni aktywizowała dzieci w ferie

2014-02-11 10:10:01 (ost. akt: 2014-02-11 10:30:39)
Zdjęcie grupowe uczestników feri 2014 z OSP

Zdjęcie grupowe uczestników feri 2014 z OSP

Autor zdjęcia: OSP Krutyń

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przy współpracy z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Krutyni przygotowali dzieciom wiele zajęć podczas zimowej przerwy od szkoły.

W planie OSP i nauczycieli znalazły się zajęcia plastyczne, muzyczne, terenowe w lesie krutyńskim, gra w kręgle, nauka gotowania, kulig oraz wyjazdy do kina. Wśród czterdziestu czterech uczestników zimowiska znalazły się dzieci w wieku od 5 do 17 lat, byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Krutyni, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz osoby przyjezdne.

Podczas wypoczynku zimowego opiekunowie podejmowali działania profilaktyczne dotyczące alternatywnych form spędzania wolnego czasu, rozwiązywania problemów i konfliktów interpersonalnych i osobistych oraz kształtowania systemu wartości, opartego na ogólnie przyjętych zasadach współżycia społecznego. Podczas jednego ze spotkań przeprowadzono zajęcia teoretyczne i praktyczne związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci i młodzież mogły zapoznać się z wyposażeniem toreb medycznych, które znajdują się na wyposażeniu w samochodach ratowniczych OSP w Krutyni. Do współpracy zaproszono również przedstawicieli Nadleśnictw Strzałowo i Spychowo oraz Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Ferie zimowe odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pieckach, Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Krutyni oraz lokalnych przedsiębiorców i strażaków OSP w Krutyni:Alexandra i Doroty Potockich; Joanny i Konrada Szewielińskich; Ellen i Sebastiana Schurmann; Urszuli i Norberta Rudnik; Wioletty i Krzysztofa Waśkiewicz; Anety i Pawła Wieczorek; druhów: Waldemara Bzury; Ewy Dulnej; Huberta Grygo; Piotra Kulasa.
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni serdecznie dziękuje pani dyrektor Annie Sobiech oraz nauczycielom Marii Grygo, Danucie Kaczanowskiej, Małgorzacie Szyszuk i Reginie Siwik za pomoc w realizacji zadania: „Zimowisko dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Krutyni”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages