Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Skoczkowie ze Starych Kiełbonek powitają wiosnę

2014-03-17 11:43:33 (ost. akt: 2014-03-21 09:31:11)
plakat „Wiosenne Szaleństwa w Starych Kiełbonkach”

plakat „Wiosenne Szaleństwa w Starych Kiełbonkach”

Młodzi skoczkowie narciarscy ze Starych Kiełbonek organizują, przy współpracy z fundacją „ALE”, niecodzienne powitanie wiosny. Z końcem zimy nadchodzi bowiem czas na trening i przygotowania do przyszłego sezonu.

Chociaż kalendarzowa zima ustępuje miejsca wiośnie i śnieg znika powoli z polskiego krajobrazu, to nie topnieje entuzjazm i pasja chłopców ze Starych Kiełbonek. Postanowili pokazać, że nie ma za grosz prawdy w stwierdzeniu, jakoby wiosna nie sprzyjała sportom zimowym.

Już 23 marca zapraszają na „Wiosenne Szaleństwa w Starych Kiełbonkach”. Impreza odbędzie się na Górce przy Starej Sośnie.

W programie przewidziany jest Turniej Trzech Skoczni, składający się z trzech nietuzinkowych konkurencji będących w rzeczywistości elementami wchodzącymi w skład ćwiczeń zawartych w treningach skoczków narciarskich. Są to siłowe zmagania w parach, kształtowanie postawy aeorodynamicznej i koordynacji ruchowej zapewniająca stabilne lądowanie.
Jako kontynuację konkurencji „Zjazdu na byle czym” wprowadzono Pokaz Najbardziej Kreatywnych Pojazdów Zjeżdżających. Płozy zostaną zastąpione przez kółka, a bezpieczeństwo pokazu zostanie zapewnione poprzez wytyczenie toru zjazdu i strefy hamowania.
Dla wszystkich tych, których konkurencje Turnieju Trzech Skoczni nie przekonają, przygotowano konkurs Wbiegu Pod Górkę. W tej dyscyplinie uczestnicy zostaną podzieleni na reprezentacje gminne i przy pomocy liny rywalizować będą o pierwszeństwo w dotarciu na szczyt góry. Celem będą wbite w ziemie narty.
— Wśród reprezentantów spodziewamy się obecności gminy Piecki, Mrągowa, Szczytna, Dźwierzut, Myszyńca, a także gości z Olsztyna, Warszawy i Charkowa na Ukrainie. — mówi Aleksandra Lemańska z fundacji „ALE”. — Całe przedsięwzięcie będzie okazją do spotkania się osób, organizacji, instytucji oraz firm, które aktywnie angażują się we wspieranie nowatorskich, oryginalnych inicjatyw edukacyjnych oraz lokalnych inicjatyw.

Dzięki sponsorom i Fundacji Alternatywnej Edukacji możliwe będzie także obejrzenie skoczków w akcji. Na ekranie telebimu zaprezentowane zostaną dotychczas powstałe zapisy multimedialne z dokonań młodych amatorów.

Szczegółowy program i informacje o skokach w Starych Kiełbonkach znajdziecie na plakacie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages