Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Rozpoczęli wiosnę w skocznych nastrojach!2014-03-26 09:48:56 (ost. akt: 2014-03-26 09:52:00)

Autor zdjęcia: www.alefundacja.pl

Ponad 100 osób uczestniczyło w "Wiosennym Szaleństwie", które w Starych Kiełbonkach zorganizowali tamtejsi Skoczkowie Narciarscy i Fundacja Alternatywnej Edukacji "ALE". Atrakcjami imprezy były trzy konkurencje zastępujące konkurs skoków narciarskich: "Wieloskok narciarski", "Wywrotny telemark", "Prawieskok narciarski" oraz pokaz Najbardziej Kreatywnego Pojazdu Zjeżdżającego.- Ideą imprezy było pokazanie, dlaczego i jak warto wspierać naszą młodzież i jej inicjatywy związane z realizacją ich marzeń i pasji - głównie Skoczków ze Starych Kiełbonek i ich historii, od skoków na mini-skoczni za przystankiem autobusowym, po międzynarodowy obóz skoczkowy koło Żywca i marzeń o zbudowaniu prawdziwej skoczni w Starych Kiełbonkach, do czego będziemy dążyć - mówi Aleksandra Lemańska z Fundacji "ALE". - W imprezie udział wzięli reprezentanci gmin: Piecki, Mrągowo, Szczytno, Warszawa, Olsztyn, Gdynia i gość specjalny: Gennadij Tsynkush, uczestnik naszego projektu z Charkowa na Ukrainie. 


Podczas imprezy zaprezentowano kreatywny pojazd zjeżdżający na kółkach - ENKLAWIK, który został skonstruowany przez grupę Enklawa Artystyczna - uczniów Gimnazjum w Pieckach. Odbyła się zbiórka pieniężna na wsparcie wyjazdu skoczków na letnie zawody w skokach narciarskich do Gilowic koło Żywca.


- Znaczące jest to, że imprezę wsparło rzeczowo i finansowo około 20 sponsorów, w tym głównie lokalne firmy prywatne - jako gest poparcia dla młodzieży i wyraz aprobaty dla idei tego, co robimy - dodaje Aleksandra Lemańska. - Wsparły nas także GOKSiR Pegaz, Nadleśnictwo Strzałowo, Nadleśnictwo Spychowo i Urząd Gminy Piecki.


Więcej informacji na stronie: www.alefundacja.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages