Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Otwarcie sezonu turystycznego w Muzeum w Pieckach

2014-05-06 13:24:17 (ost. akt: 2014-05-06 13:57:29)
Rycerska Majówka zapoczątkowała tegoroczny sezon w Pieckach

Rycerska Majówka zapoczątkowała tegoroczny sezon w Pieckach

Autor zdjęcia: Organizator

3 maja 2014r. w Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach odbyło się oficjalne otwarcie sezonu turystycznego w gminie Piecki. Impreza plenerowa pod nazwą „Rycerska Majówka” przyciągnęła wiele osób, między innymi byli turyści wypoczywający na Mazurach w okolicznych miejscowościach.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach, który we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej zadbał, aby w Muzeum Regionalnym w Pieckach nie zabrakło atrakcji na majówce.
Do organizacji oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego przyłączyła się Piekarnia – Cukiernia Marka Szabelskiego, który zaopatrzył w pieczywo stoisko z mazurskimi potrawami, przygotowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej.
Niezmiernie miło było gościć na majówce osoby, które znalazły tego dnia czas i przyjęły zaproszenie. Wśród nich byli przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji współpracujących przy zapewnieniu właściwego rozwoju turystyki.
Zaproszenie przyjęła także Ochotnicza Straż Pożarna w Pieckach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Lokalna Organizacja Turystyczna w Mrągowie, Lokalna Organizacja Działania „Mazurskie Morze”.
Na „rycerskiej Majówce” przede wszystkim można było obejrzeć pokaz walk rycerskich zademonstrowanych przez Bractwo Rycerskie z Mrągowa. W programie były tańce średniowieczne, tkanie na bardko, strzelanie z łuku i inne ciekawe zabawy.
Tego dnia wstęp do muzeum był bezpłatny. Zwiedzający, którzy przyszli pierwszy raz, byli pod ogromnym wrażeniem kolekcji Pani Walentyny Dermackiej.
Gliniane figurki wykonane przez Władysławę Prucnal z Medyni wprawiały w zachwyt nad precyzją ich wykonania.
Wchodzących do muzeum witał zapach przeróżnych przypraw i ziół ze stoiska Państwa Muszyńskich. Kwiatową oprawę imprezy zapewniło Państwo Zyśk z Piecek. Na stoiskach swoje prace rękodzieła prezentowali: Alicja Naworska –Kotelon, Barbara Archacka, Dorota Kruszewska, Katarzyna Mikłosz, Magdalena Markiewicz, Małgorzata Mróz, Bogdan Kuriata i inni lokalni artyści.
W trakcie trwania imprezy Marzenna Balcerczyk mierzyła poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze, aby każdy mógł mieć pod kontrolą emocje i umiarkowanie w smakowaniu potraw.
Izabela Kozyra-Cybulska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages