Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

IV Strażacka Akcja Sprzątania Rzeki Krutyni

2014-05-13 09:04:51 (ost. akt: 2014-05-13 09:24:40)
Na dnie Krutyni spoczywał m. in. czajnik

Na dnie Krutyni spoczywał m. in. czajnik

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

W sobotnie przedpołudnie 10. maja odbyła się czwarta strażacka akcja sprzątania dna rzeki Krutyni, którą zorganizowali: Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane – Nida Zbigniew Opalach, Grupa Wodno – Nurkowa OSP Ruciane – Nida oraz Szkoła Nurkowania „Mazury Diving” Piotra Przystawika. W akcji uczestniczyli członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ruciane – Nidy i gminy Piecki, strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, jak również wędkarze i członkowie Klubu Nurkowego „Mazury Diving”.

Strażacy sekcji wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni w składzie: dh Elżbieta Dulna, dh Waldemar Bzura, dh Hubert Grygo, dh Piotr Kulas i dh Zygfryd Werner czuwali nad bezpieczeństwem nurków na trasie Rosocha – Wojnowo. Wśród sprzątających dno rzeki Krutyni nie zabrakło nurków z terenu gminy Piecki. Dh Ewa Dulna i dh Roman Nakielski z OSP Krutyń oraz dh Olaf Grzeszczyk z OSP Piecki wyłowili z rzeki wiele „skarbów”, min. okulary słoneczne, garnki, worki foliowe po nawozach, miski oraz buty. Niewątpliwie z roku na rok przybywa w naszej rzece puszek i butelek, dodajmy, że bardzo często z nienaruszoną zawartością alkoholu.
Najciekawszymi zdobyczami w tegorocznej akcji były: parasol przeciwdeszczowy, sanki, drabina, kanka po mleku, czajnik, smart fon, portfel z dokumentami i kalosze.
Tegoroczne przedsięwzięcie obserwowali i uwieczniali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni, którzy uczestniczą w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Waldemara Bzurę, Ewę Dulną z OSP Krutyń i Martynę Kwiatkowska z Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Poznajemy i obserwujemy przyrodę naszej małej ojczyzny” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy Ruciane – Nida Zbigniewowi Opalach, Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Rucianem – Nidzie Marcinowi Opalach, firmie kajakowej WODNIAK Romana Prusińskiego, przedstawicielom Klubu Nurkowego „Mazury Diving” oraz opiekunom Marii Grygo i Urszuli Rudnik za pomoc w realizacji warsztatów fotograficznych na rzece Krutyni.
OSP Krytyń

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages