Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Chleby z Piecek wyróżnione w ogólnopolskim programie promocyjnym

2014-05-15 15:06:01 (ost. akt: 2014-05-15 15:22:23)
Chleb z Piecek zdobył certyfikat "Doceń polskie"

Chleb z Piecek zdobył certyfikat "Doceń polskie"

Autor zdjęcia: Arch. Redakcji

Chleby zwykły i żurawinowy wypiekane w Pieckach zdobyły prestiżowe certyfikaty Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie". Wyróżnienie jednoznacznie określa polskie pochodzenie żywności, potwierdza jednocześnie wysoką jakość nagrodzonego produktu.

Ogólnopolski Program Promocyjny "Doceń polskie" jest realizowany od 2011 roku. Jego celem jest promowanie artykułów spożywczych najwyższej jakości oraz ich wytwórców. W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć producenci, których wyroby posiadają tzw. polski akcent wyrażający związek żywności z naszym krajem. Produkty spożywcze spełniające to kryterium są oceniane podczas specjalnych audytów organizowanych cztery razy w roku. Przeprowadzona ostatnio, dwunasta z kolei, certyfikacja żywności odbyła się 30 kwietnia w Krakowie.

Tego dnia pięcioosobowa Loża Ekspertów oceniła wszystkie zgłoszone wyroby i wyróżniła te z nich, które cechują się doskonałym smakiem, odpowiednim wyglądem oraz ceną adekwatną do jakości. Każdy ekspert za poszczególny aspekt (smak, wygląd i stosunek jakości produktu do ceny) przyznaje punkty w skali 1-10.
Certyfikat programu otrzymują wyłącznie te artykuły żywnościowe, które zdobędą od Loży Ekspertów wysokie noty. Wyroby z maksymalną liczba punktów otrzymują także tytuł TOP PRODUKT.

W gronie uhonorowanych producentów znalazła się m.in. Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski, która mieści się w Pieckach. Certyfikaty "Doceń polskie" otrzymały dwa chleby tej firmy: zwykły oraz żurawinowy. O randze godła promocyjnego "Doceń polskie" świadczy nie tylko fakt, iż patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ogromne znaczenie ma fakt, iż certyfikaty przyznawane są na podstawie oceny żywności dokonywanej przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży spożywczej.

Przewodniczącym pięcioosobowej Loży Ekspertów jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
W Loży zasiada również przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Anna Koza
Adventure Media s.c.


CERTYFIKAT:
Godło "Doceń polskie" jednoznacznie potwierdza, że nagrodzony nim produkt został wyprodukowany w Polsce, z rodzimych składników lub na podstawie tradycyjnej receptury.
Jednak przede wszystkim, to najlepsza rekomendacja dla konsumentów szukających sprawdzonej żywności najwyższej jakości - wskazówka, że wyrób z certyfikatem został pozytywnie oceniony przez niezależnych specjalistów.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages