Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wyjątkowa wigilia w szkole w Dłużcu

2015-01-05 09:05:02 (ost. akt: 2015-01-05 09:14:26)

Autor zdjęcia: Archiwum SP Dłużec

Z inicjatywy Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyła się wigilia szkolna. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele samorządu terytorialnego.

Atmosfera w tym dniu była prawdziwie świąteczna.
Rodzice przygotowali na wigilijne stoły wiele pysznych tradycyjnych potraw, między innymi barszcz z uszkami, pierogi, kapustę z grzybami, rybę po grecku, sałatki, nie zabrakło też słodkości i owoców.

W pierwszej części spotkania odbył się konkurs wiedzy o Adwencie i Bożym Narodzeniu. Uczniowie mogli wykorzystać wiedzę na temat zwyczajów bożonarodzeniowych zdobytą w szkole, a także na zajęciach w bibliotece pedagogicznej w Mrągowie. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w programie artystycznym. Odczytali fragment Pisma Świętego na temat narodzin Jezusa, recytowali wiersze, zaśpiewali kolędy i pastorałki których nauczyli się na katechezie. Widownia włączyła się do radosnego śpiewu.

Po wspólnej modlitwie uczestnicy wigilii szkolnej nawzajem złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do stołów. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii szkolnej mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i na nowo cieszyć się z przychodzącego Jezusa.

Alina Sternicka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages