Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ochotnicy podsumowali 2014 rok

2015-01-12 11:54:27 (ost. akt: 2015-01-12 12:20:16)
Prezes OSP Krutyń dh Waldemar Bzura przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w 2014 roku

Prezes OSP Krutyń dh Waldemar Bzura przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w 2014 roku

Autor zdjęcia: OSP Krutyń

W sobotnie popołudnie druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego przedstawili wyniki działalności strażackiej i kulturalnej na rzecz lokalnego społeczeństwa za rok 2014.

Zebranie rozpoczął prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni dh Waldemar Bzura, który przywitał druhny i druhów oraz zaproszonych gości i mieszkańców wsi. Spotkanie wg porządku protokołu zebrań poprowadziła dh Ewa Dulna.
Sprawozdanie z działalności przedstawił prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dh Sandra Waśkiewicz i dh Michaela Rudnik oraz sekretarz Komisji Rewizyjnej dh Marcin Czajka.
W roku sprawozdawczym 2014 odnotowano 36 wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych, w tym 4 to pożary, 26 miejscowe zagrożenia oraz 6 wypadków. Na podkreślenie zasługuje dobra współpraca z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie podczas akcji ratowniczo – gaśniczych oraz na płaszczyźnie szkoleniowej.
W 2014r. jednostka OSP w Krutyni przygotowała i wystawiła sekcję do gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które odbyły się na stadionie w Pieckach. Po trudach i walce w duchu fair play druhowie zajęli zaszczytne drugie miejsce.
W celu doskonalenia umiejętności współdziałania z innymi jednostkami ochotnicy z Krutyni brali udział w gminnych ćwiczeniach taktyczno-bojowych przeprowadzonych przez Komendanta Gminnego dh Mariusza Adamiaka oraz ćwiczeniach powiatowych zorganizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Mrągowie.
W okresie sprawozdawczym przeszkolono:
szkolenie podstawowe strażaków – ratowników OSP cz. I - 6 druhów
ratownictwo medyczne LPR – 2 druhów
szkolenie naczelników – 2 druhów
Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni kładą duży nacisk na pracę z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W roku 2014 szeregi MDP zasiliły cztery osoby i obecnie jednostka OSP liczy 33 członków.
Za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz działalność na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni wyróżnienia otrzymali: dh Paweł Serowik, dh Marek Cesarek, dh Roman Nakielski, dh Konrad Nakielski, dh Sebastian Schurmann, Zbigniew Cesarek oraz dh Marcin Czajka. Dyplom uznania za wzorową postawę i zaangażowanie w prowadzeniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni oraz działalność kulturowo-oświatową w szeregach Zarządu Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieckach otrzymała dh Ewa Dulna.
Członkowie Ochotniczej straży Pożarnej w Krutyni jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi.
Swoją obecnością podczas zebrania zaszczycili nas:
Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie st. bryg. Krzysztof Kroszkiewicz;
Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pieckach dh Krzysztof Hanuszewski;
Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pieckach dh Mirosław Kozak;
Komendant Gminny ZOG ZOSP RP w Pieckach dh Mariusz Adamiak;
Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Jasinowicz;
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krutyni Anna Sobiech;
Dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego Krzysztof Wittbrodt;
Radna Rady Gminy Piecki Bożena Pupek;
Ksiądz Proboszcz Waldemar Sawicki:
Skarbnik Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pieckach dh Łukasz Bałdyga; Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pieckach dh Kamil Kryspin; Prezes OSP z Ukty dh Grzegorz Nadolny; Naczelnik OSP z Ukty dh Maksymilian Grudziądz.
OSP Krutyń


Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages