Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Izabela Kozyra-Cybulska pokieruje pieckowską kulturą

2015-01-15 08:48:51 (ost. akt: 2015-01-15 08:54:29)
Izabela Kozyra - Cybulska pokieruje pieckowską kulturą

Izabela Kozyra - Cybulska pokieruje pieckowską kulturą

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Od stycznia obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach pełni Izabela Kozyra - Cybulska. Zastąpiła na tym stanowisku Aleksandrę Żabińską.

Dotychczas dyrektorem Gminnego Ośrodka, Kultury, Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach była Aleksandra Żabińska, która nominację na stanowisko otrzymała 1 marca 2011 roku. 31 grudnia 2014 roku kontrakt Żabińskiej wygasł, a ona sama przeszła na emeryturę. Obowiązki szefa przejęła Izabela Kozyra-Cybulska, która wcześniej dowodziła pieckowską Informacją Turystyczną - znajdującą się w strukturach organizacyjnych GOKSiR "Pegaz".

- Pani Izabela spełnia wszystkie warunki do tego, by kierować kulturalną placówką - wyjaśnia Agnieszka Kurczewska, wójt gminy Piecki. - Obowiązki dyrektora będzie pełnić do 31 października. Po tym okresie ogłosimy konkurs na to stanowisko.
Dlaczego tak długo będziemy czekać na nowego dyrektora?
- Z prostej przyczyny - odpowiada wójt Agnieszka Kurczewska. - Nie chcemy robić zmian przed sezonem letnim.

Izabela Kozyra-Cybulska mieszka w Pieckach. Z GOKSiR Piecki związana jest od 2007 roku. Jest magistrem kulturoznawstwa o specjalności "w instytucjach sztuki i praktyki artystyczne".
- Jako kierownik pieckowskiej Informacji Turystycznej, przy wsparciu lokalnych organizacji, szkół i osób prywatnych, udzielałam się przy organizacji wielu przedsięwzięć kulturalnych, prowadzonych na terenie naszej gminy - przyznaje Izabela Kozyra-Cybulska. - Napisałam, koordynowałam i pozytywnie rozliczyłam wiele projektów unijnych, które otrzymały dofinansowanie. Tematyka pracy w kulturalnej instytucji nie jest mi obca, dlatego też podjęłam się pełnienia obowiązków dyrektora i zamierzam w przyszłości przystąpić do konkursu. Mam nadzieję, że te 10 miesięcy będzie efektywnym czasem dla działań Domu Kultury w Pieckach.

Paweł Krasowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyzz #1727533 | 178.43.*.* 3 maj 2015 08:46

  do xyzz : czytaj ze zrozumieniem, ja nie krytykowałam pani Izy a wręcz przeciwnie, szanuje ją i inną władzę. Pozdrawiam xyzz

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do xyzz #1725802 | 83.6.*.* 30 kwi 2015 20:15

  pani Iza jest kreatywna, wiele już zrobiła rzeczy, nawet wszędzie ja znają, a ty Panie xyzz albo jej nie znasz albo jesteś gostkiem, który jej zazdrości .Trzymamy za nią kciuki i życzymy powodzenia. Nawet miała czas aby do nas przyjeżdżać . nasza kochana Pani Iza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xyzz #1717190 | 83.9.*.* 19 kwi 2015 21:03

  Do xyz: dobrze że Pan/i nie jest zacofany/a, odwal się od władzy i innych rządzących, sam coś zrób pożytecznego, przydatnego i niepowtarzalnego gości malowany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. xyz #1706566 | 178.43.*.* 5 kwi 2015 18:40

  A co ma kulturoznawstwo do zarządzania i kierowania placówką kulturalną? bo o ile mi się wydaje, to sucha wiedza teoretyczna na temat sztuk pięknych głównie rzeźbiarstwa i malarstwa, to bardziej preferuje pracę w galerii sztuki niż w zarzadzaniu placówką kulturalną gdzie trzeba mieć doświadczenie przede wszystkim w zarządzaniu ludźmi, tworzeniu oferty artystycznej zgodnie z oczekiwaniami lokalnej społeczności a nie wedle swojego uznania, jak to często bywa. Czyli trzeba liczyć się, że oferta będzie taka sama jak zawsze i będzie szlakiem po poprzednich dyrektorach bo bez żadnego doświadczenia to sobie można conajwyżej zorganizować rzut gumiokiem jak to co roku bywa, zero kreatywnosci, zero wyobrazni by zaproponować coś innego niż dotychczas bylo oferowane. Smutne, no ale kulturoznawstwo zobowiązuje, gratulacje dla władzy gminy, tok myślenia do pozazdoszczenia no ale czego sie spodziewac po tak zacofanej gminie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ... #1657085 | 217.99.*.* 5 lut 2015 22:12

  Dlatego warto częściej wchodzić na fora pod artykułami, szkoda tylko, że tak mało osób jest zainteresowanych sprawami gminy, a jeśli już ktoś pisze to same pretensje, przecież nikt nam rady nie wybrał, tylko my sami, więc ....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages