Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

„Żywa lekcja historii” w Zespole Szkół w Pieckach

2015-01-23 09:49:31 (ost. akt: 2015-01-23 09:53:23)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii! Otóż w dniu 22.I.2015r. gościliśmy w Zespole Szkół w Pieckach przedstawicieli Bractwa Rycerskiego KERIN, które przyjechało do nas z miejscowości Subkowy.

Bractwo wcześniej przedstawiło nam tematykę zajęć. Wybraliśmy lekcję ukazującą wydarzenia z życia Bolesława Chrobrego, śmierci św. Wojciecha oraz Zjazdu w Gnieźnie. Ta tematyka pojawia się często podczas różnych konkursów historycznych i dlatego uznaliśmy, że będzie odpowiednią pomocą dla uczniów naszej szkoły.

„Żywa” lekcja historii jest okazją do tego, aby ukazać wydarzenia historyczne w inny sposób niż na lekcji szkolnej dlatego, że można spotkać „prawdziwych” wojowników, dotknąć broni a nawet ubrać się w ciężką kolczugę i poczuć na własnym ciele, że nie była ona taka lekka!!!

Bardzo cennym elementem tego typu spotkań jest sposób, w jaki są prowadzone – uczniowie biorą czynny udział przez to, że są uczestnikami przedstawianych wydarzeń. Taka niecodzienna lekcja bardzo podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, a o to właśnie chodziło.

Maria Micińska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: piecki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages