Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Zimowe szaleństwo ze strażakami

2015-01-29 09:29:15 (ost. akt: 2015-01-29 09:35:49)
Uczestnicy kuligu zorganizowanego przez strażaków ochotników z Krutyni

Uczestnicy kuligu zorganizowanego przez strażaków ochotników z Krutyni

Autor zdjęcia: OSP Krutyń

W województwie warmińsko – mazurskim trwają się ferie zimowe, a z nimi zimowe szaleństwo na śniegu. Ochotnicy z Krutyni, przy współpracy z lokalnymi instytucjami, zorganizowali zimowe ferie dla małych i dużych mieszkańców Krutyni i okolic.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni zorganizowali kulig dla dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Krutyni i okolic. Przedsięwzięcie to sprawiło wielką radość zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Po dwukilometrowej przejażdżce i wielu atrakcjach uczestnicy kuligu spotkali się nad Jeziorem Mokrym, gdzie mogli ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbaskę i napić się ciepłej herbaty oraz posilić się słodkościami. Nie obyło się bez bitwy śnieżnej i tu najbardziej ucierpieli dorośli! Najmłodsi uczestnicy przedsięwzięcia bardzo szybko połączyli swoje siły, by „zmyć” pojedynczych osobników dorosłych. Na szczęście nikt nie odniósł trwałych obrażeń.

Przy ognisku rodzice wspominali swoje dzieciństwo, kiedy kulig był jedną z częstszych form zimowej rozrywki. Dla niektórych dzieci była to pierwsza w życiu przejażdżka, po której nie znikał im uśmiech z twarzy mimo licznych siniaków „po wywrotkach”. Wielkie szaleństwo nad Jeziorem Mokrym nie skończyło się tak szybko. Kulig trwał dalej, a dzieci nie miały dosyć. Zadowoleni uczestnicy zabawy, mimo zmęczenia nie mieli zamiaru pójść do domu.

To była bardzo aktywna i wesoła niedziela. Wszystkim, którzy przybyli dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę. Przede wszystkim dziękujemy rodzicom, za zaufanie, gdy przekazują strażakom – ochotnikom swoje pociechy. A ich z roku na rok przybywa.

Kulig nie mógłby się odbyć bez wsparcia kilku instytucji: Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pieckach oraz Państwa Schurmann, Cesarek, Rudnik i Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Krutyni. A przede wszystkim bez strażaków i uczestników imprezy. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
OSP Krutyń• Czytaj Kurier Mrągowski, tylko ciekawe informacje

Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages