Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Możesz przegrać nawet siebie

2015-02-05 09:00:00 (ost. akt: 2015-02-05 09:52:23)
Takie miejsca kuszą pozornie tanią rozrywką i możliwością wygranej 24 godziny na dobę

Takie miejsca kuszą pozornie tanią rozrywką i możliwością wygranej 24 godziny na dobę

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Świat idzie do przodu, a wraz z nim zmienia się otaczająca rzeczywistość. Nikogo już nie dziwią punkty z grami hazardowymi, mnożące się po 2013r. jak grzyby po deszczu. Powstają nie tylko w większych miastach, ale również w małych miejscowościach. W niespełna 4000 Pieckach są dwa takie miejsca.

Surowe wnętrze, kilka automatów, informacja z kontaktem dotycząca możliwości zastawu. Kuszenie pozornie tanią rozrywką 24h na dobę. Terapeuci uważają, że należy bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkiego rodzaju gier, od darmowych, internetowych przez loterie do autmatów o niskich wygranych. Wszystkie niosą ryzyko, mimo niewinnych początków. Wysoka wygrana, przy niskim wkładzie jest sporą podnietą.

HAZARDZISTA - Przegra pensję, oszczędności, zastawi rower dziecka, pożyczy z każdego źródła, byle się tylko odegrać

Według specjalistów jedną z cech osób skłonnych do hazardu jest niechęć do pogodzenia się z rzeczywistością, uciekanie w świat marzeń, chęć posiadania najlepszych rzeczy bez dużego wysiłku ze swej strony. Problem uzależnień nie ma płci, wieku, wykształcenia nie zależy od zamożności. Nałogowi hazardziści podlegają takim samym mechanizmom jak ofiary innych uzależnień. Niechętnie przyznają się do problemu, nic przecież nie zażywają, nie są wyniszczeni fizycznie. Ich bliscy przeżywają jednak taki sam strach, niepewność jak w domach alkoholików czy narkomanów. Zagrożenie stabilności materialnej jest jeszcze wyższe. Te osoby mają skłonność do ryzykownych posunięć finansowych, które w bardzo krótkim czasie mogą okazać się fatalne. Chorobliwy gracz obudzi się w nocy, wstanie wcześnie rano i pod pretekstem wyprowadzenia psa, czy wyrzucenia śmieci pobiegnie zagrać w owocowe gry. Przegra pensję, oszczędności, zastawi rower dziecka, pożyczy z każdego źródła, byle się tylko odegrać.

Prognozy IBnGR
Statystyki

Odegranie jest mrzonką
Jeśli osoba z takimi problemami zdecyduje się na leczenie, dobrze jeśli trafi do grupy z osobami mającymi problem z alkoholem. Jest to sytuacja obustronnie korzystna. Pokazuje podobieństwa daje inną perspektywę.
- Nie można lekceważyć symptomów choroby. Hazard często łączy się z innymi uzależnieniami, bywa przyczyną samobójstw. Znane są przypadki, w których namiętny gracz po kilkunastu godzinach gry trafił do szpitala z paraliżem ręki. Niewiele jest placówek leczenia uzależnień, które mają zakontraktowaną usługę terapii nałogowych hazardzistów, ale osoba zdecydowana na leczenie na pewno znajdzie poradę u każdego terapeuty i nie zostanie bez pomocy - mówi M. Bień terapeuta uzależnień i zachęca do skorzystania z terapii.
Katarzyna Swat

• TYLKO CIEKAWE INFORMACJE

Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Smoczek #1659363 | 178.43.*.* 8 lut 2015 17:51

  Tutaj stosowny art. http://mragowo.wm.pl/profil/RuchOburzony ch/6699,Automaty-do-gier-zalewaja-Mragow o.html

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. abc #1657026 | 88.156.*.* 5 lut 2015 21:18

  Pralnie brudnej kasy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Erato #1656394 | 83.238.*.* 5 lut 2015 11:11

  Tytuł jak z Faktu lub Superexpress`u! Brawo!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages