Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ćwiczenia Sekcji Wodnej na Jeziorze Krutyńskim

2015-02-10 20:07:09 (ost. akt: 2015-02-10 20:15:38)
Ćwiczenia Sekcji Wodnej na Jeziorze Krutyńskim

Ćwiczenia Sekcji Wodnej na Jeziorze Krutyńskim

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni uczestniczyli w szkoleniu udzielania pomocy z zakresu ratownictwa lodowego zorganizowanym przez Sekcję Wodną działającą przy OSP w Krutyni.

Część praktyczna została przeprowadzona na Jeziorze Krutyńskim. Przedstawiono procedury oraz sposoby prowadzenia działań ratowniczych w przypadku załamania się tafli lodu. Pozorantami byli ratownicy OSP z Krutyni odpowiednio zabezpieczeni i ubrani w kombinezony i kamizelki wypornościowe, zapewniające dodatnią pływalność. Pozostali uczestnicy szkolenia ćwiczyli różne sposoby dotarcia do poszkodowanego oraz podjęcie go z wody. Wykorzystano sprzęt znajdujący się na wyposażeniu samochodów ratowniczych m. in. sanie lodowe, drabiny, liny, wiosła, szpikulce stalowe itp. Podczas ćwiczeń przypomniano również o podejmowaniu kwalifikowanej pomocy medycznej poprzez zastosowanie właściwych dla tego typu zdarzeń procedur medycznych. Na koniec dh Roman Nakielski omówił przebieg działań oceniając pozytywnie zaangażowanie strażaków.
W szkoleniu uczestniczyli: dh Waldemar Bzura, Elżbieta Dulna, dh Piotr Kulas, dh Roman Nakielski, dh Stanisław Wieczorek, dh Norbert Rudnik. Do ćwiczeń został zaproszony przedstawiciel WOPR-u Dominik Pliszka.
OSP Krutyń


Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages