Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wiedzą, jak pomóc poszkodowanym

2015-02-23 09:27:05 (ost. akt: 2015-02-23 10:51:38)

Autor zdjęcia: SP Dłużec

Każdy z nas w każdej chwili może być świadkiem lub uczestnikiem wypadku. Wówczas nie zawsze będzie tam szybki dostęp do pomocy medycznej. I właśnie wtedy powinniśmy mieć pewność, że w sytuacji zagrożenia będziemy wiedzieli jak zareagować. Od tego bowiem może zależeć życie nasze i naszych najbliższych.

W trosce o edukację najmłodszych w tym zakresie, 19 lutego w Szkole Podstawowej w Dłużcu, odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli szkoły. Zajęcia przeprowadził pan Adam Paździorek, higienista szkolny.

Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Najpierw odbyły się zajęcia dla młodszych dzieci z klas "0"-III, a następnie udzielania pierwszej pomocy uczyli się uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku krwotoku z nosa i omdlenia. Przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy w przypadku omdlenia: w pozycji siedzącej, w pozycji leżącej, krwotoku, umieszczania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz nauczyli się wykonywać resuscytację.

Wszyscy uczestnicy zajęć mieli możliwość praktycznego przećwiczenia czynności wykonywanych podczas udzielania pierwszej pomocy. Nawet najmłodsze dzieci świetnie radziły sobie z wykonywaniem ćwiczeń praktycznych.

Maria Rodziewicz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska[/quote]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages