Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Wiosenna Akcja Ratowania Płazów

2015-03-23 14:42:37 (ost. akt: 2015-03-23 14:52:30)

Autor zdjęcia: SP Krutyń

17 marca ruszyła już po raz piąty Wiosenna Akcja Ratowania Płazów na terenie gminy Piecki. Pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Krutyni będą wyłapywać i bezpiecznie przenosić płazy przez drogę. Akcja potrwa do maja.

Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Krutyni pod opieką wychowawców i nauczycieli już po raz kolejny biorą udział w Wiosennej Akcji Ratowania Płazów zorganizowanej przez pracowników Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
We wtorek 17 marca, dwa kilometry od wsi Krutyń ustawiono specjalne ogrodzenie, by płazy migrujące do miejsc rozmnażania nie ginęły pod kołami przejeżdżających samochodów. Co roku pracownicy parków alarmują, że pod kołami aut ginie tysiące migrujących płazów. Dlatego ważna jest ich ochrona, a temu ma służyć zorganizowana po raz czwarty, na obrzeżach Rezerwatu Krutynia, kampania „Ratowania płazów”. Zbudowane ogrodzenie na trasie Krutyń –Piecki - Ukta będzie ustawione do końca maja.
Przez kilka najbliższych tygodni dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krutyni wraz z pracownikami Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz nauczycielami będą „sprawdzać płotki”, tzn. łapać zatrzymane tam płazy, oznaczać ich gatunek i przenosić na przeciwległą stronę jezdni.
Do udziału w tegorocznej akcji zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele: Szkoły Podstawowej w Krutyni oraz Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Mrągowie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni. W ramach wspólnej pracy zostało wykonane ogrodzenie wzdłuż drogi przy Jeziorze Krutyńskim. Akcję wpierały Nadleśnictwa: Strzałowo i Maskulińskie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: spkrutyn

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages