Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Najpiękniejsza palma Wielkanocna wybrana

2015-03-25 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-25 13:04:18)

Autor zdjęcia: Archiwum GOKSiR „Pegaz”

W oczekiwaniu na święta wielkanocne GOKSiR „Pegaz” w Pieckach przeprowadził konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Do 19 marca wpłynęło około 90 palm, które robiło łącznie ponad 130 mieszkańców gminy. Wzory, techniki i motywy łączenia różnych materiałów były imponujące.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach ogłosił na początku marca konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” pod honorowym patronatem Wójt Gminy Piecki Agnieszki Kurczewskiej. Koordynacją działań zajęli się pracownicy Informacji Turystycznej. Konkurs skierowany był do mieszkańców i instytucji z terenu gminy Piecki. Ideą przyświecającą realizacji tego przedsięwzięcia było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą, rozbudzanie inwencji twórczej i pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.
Do konkursu przystąpiły dzieci z Przedszkola w Pieckach, Szkoły Podstawowe z Gminy Piecki, uczniowie Gimnazjum, Stowarzyszenie „Dzieci Wojny” Iskierka Nadziei, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pieckach i Sołectwa z terenu gminy.
Palmy oceniało jury w składzie Dorota Pęczek, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Turystyki Wiejskiej, Hanna Bazarewicz, nauczyciel i hobbystka sztuki ludowej i Danuta Jankowska – plastyk. Wybór był trudny, ponieważ z około 90 palm należało wybrać te najładniejsze. Każda z palm była inna. Idąc z „duchem czasu”, który kieruje się ekologicznym podejściem, dopuszczona była różnorodna technika z nowoczesnymi motywami i materiałami wykorzystanymi do tworzenia palm. Wykonane palmy będą ozdobą lokalnych Kościołów.
Głównym sponsorem nagród był Kompleks Wypoczynkowo – Konferencyjny Mazur Syrenka z Krutyni, który ufundował zwycięzcom 3 spływy kajakowe dwuosobowe oraz 3 obiadokolacje dla dwóch osób. Pozostałe nagrody sfinansowali GOKSiR „Pegaz” w Pieckach, pracownicy Urzędu Gminy Piecki oraz Ewa Jaroszewicz.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Kategoria I - Przedszkola
1. miejsce, Amelia Dziewa
2. miejsce, Mateusz Niegowski
3. miejsce, Jakub Domian
Wyróżnienie: Weronika Kordek Przedszkole w Pieckach
Kategoria II - Szkoły podstawowe
1. miejsce, Izabela Dobreńko S.P. Piecki
2. miejsce, Klaudia Kawałek S.P. Nawiady
3. miejsce, Gabriela Ejzemberg S.P. Krutyń
Wyróżnienia: Wiktoria Drzyzguła z Sołectwa Ganty, Klaudia Sobiech S.P. Piecki, Sołectwo Głógno -praca grupowa, Karolina Bystra, S.P Piecki
Kategoria III - Gimnazjum
1. Miejsce, Paulina Radomska
2. Miejsce, Katarzyna Domurat
3. Miejsce, Magdalena Lewandowska
Wyróżnienie: Gabriela Rydel Gimnazjum Piecki
Kategoria IV - Młodzież licealna i dorośli
1. miejsce, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pieckach – praca grupowa
2. miejsce Stowarzyszenie „Dzieci Wojny” Iskierka Nadziei - praca grupowa
3. miejsce Sołectwo Prusinowo - praca grupowa


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages