Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Uczyli się zdrowego odżywiania

2015-03-25 08:38:59 (ost. akt: 2015-03-25 08:55:32)

Autor zdjęcia: SP Dłużec

Od dawna wiadomo, że dbałość o właściwe, zdrowe odżywianie jest ważna dla prawidłowego wzrastania oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia. Pozwala uniknąć wielu chorób, które rozwijają się niekiedy przez wiele lat jako skutek spożywania nadmiernej lub zbyt małej ilości określonych składników pokarmowych.

W trosce o kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród młodego pokolenia, 24 marca w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania, które poprowadził pan Adam Paździorek, szkolny higienista. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że w jedzeniu nie chodzi oto, byśmy się najedli do syta albo ponad miarę (i to koniecznie smacznie),natomiast chodzi o to, by jedzenie przynosiło nam zdrowie.
W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia, poznali wartości odżywcze poszczególnych składników pokarmowych, dowiedzieli się, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, silnym i prawidłowo się rozwijać.
W następnej części zajęć dzieci samodzielnie planowały posiłki ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby były one prawidłowo dobrane pod względem kalorycznym, smakowym i dopasowane do pory dnia. W razie problemów i jeśli zachodziła taka potrzeba prowadzący oraz wychowawcy poszczególnych klas chętnie służyli pomocą, udzielali dodatkowych wskazówek, rad i informacji.

Maria Rodziewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages