Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Teatralnie, muzycznie i fit podczas Nocy w Muzeum Regionalnym

2015-05-19 11:05:25 (ost. akt: 2015-05-19 11:16:46)
W Muzeum Regionalnym odbyła się Noc w Muzeum

W Muzeum Regionalnym odbyła się Noc w Muzeum

Autor zdjęcia: Archiwum GOKSiR „Pegaz”

W Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach odbyła się Noc w Muzeum. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach. Imprezę sponsorowali: LGD „Mazurskie Morze” oraz Piekarnia-Cukiernia Marek Szabelski.

Noc Muzeów to ogólnopolska akcja kulturalna polegająca na udostępnianiu zwiedzającym muzeów w godzinach wieczornych i nocnych, która dotarła również do Piecek. Tego dnia Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej przygotowało szereg atrakcji. Imprezę otworzyła dyrektor GOKSiR „Pegaz” Izabela Kozyra-Cybulska uroczystym powitaniem wszystkich przybyłych gości. Następnie na scenie pod namiotem wystąpił zespół rockowy GOKSiR. Zaprezentowali szereg rockandrollowych utworów m. in. z repertuaru grupy Breakout „Oni zaraz przyjdą tu” oraz „Pomaluj moje sny”. Kolejnym punktem programu był pokaz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku, ze zbliżającym się sezonem letnim ochotnicy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po edukacyjnej części programu przyszła pora na część rekreacyjną. Goście mieli okazję potańczyć „Zumbę na trawie” w sadzie Muzeum. Taniec, zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness, prowadziła Pani Alicja Jakubiak z Mrągowa. Przy gorących rytmach bawili się zarówno dzieci, jak i dorośli. Po rozruszaniu ciała przyszła pora na coś dla ducha. Publiczności zaprezentowała się orkiestra dęta „Mrongovia”, a następnie Stowarzyszenie Dzieci Wojny „Iskierka Nadziei”.
Po muzycznych występach przyszła pora na przedstawienia teatralne. Na scenie pod namiotem zaprezentowała się grupa teatralna Insania, działająca w GOKSiR, ze spektaklami pod tytułem „Historia olbrzymiego formatu” i „Hamlet według Jeremiego Przybory”.
W czasie trwania Nocy w Muzeum prowadzone były zajęcia plastyczne, konkursy i zabawy dla najmłodszych pod nazwą „Noc duchów”. Przybyli goście mieli okazję spróbować wędzonych ryb, których fundatorem była Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze”. Degustacja prowadzona była pod hasłem „Jedz ryby, bądź mądry.”
Rafał Prusaczyk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages