Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Klasy IV- VI w Muzeum Regionalnym

2015-06-08 08:28:17 (ost. akt: 2015-06-08 08:31:30)

„ Cudze chwalicie….” każdy zna to polskie przysłowie, jednak uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieckach wyszli naprzeciw niemu i 2 czerwca wybrali się do Muzeum Regionalnego im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach, by obejrzeć unikalny zbiór figur z drewna i gliny.

Głównym celem wycieczki nauczycieli i uczniów klas IV – VI było uczczenie 100 rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego. Właśnie o tym wielkim Polaku i poecie opowiadał, w oparciu o zgromadzone materiały, zdjęcia, książki i listy, pan Grzegorz Piątek - kustosz muzeum. Uczniowie klas V a, VI a i VI c recytowali i czytali przygotowane na lekcjach języka polskiego wiersze, opowiadania i anegdoty księdza – poety. W drugiej części spotkania Pan Piątek zapoznał uczniów ze zbiorami muzeum i jego historią.
Po obejrzeniu niezwykle ciekawych eksponatów, każda klasa mogła skorzystać z innych form działalności muzeum. Były więc zajęcia sportowe, plastyczne (garncarskie), pieczenie kiełbasek. Czas na łonie przyrody był także okazją na rozmowy o bezpieczeństwie w okresie letniego wypoczynku i ćwiczenia w niesieniu pierwszej pomocy.
Kilka godzin spotkania z twórcami i historią tego magicznego miejsca szybko minęły i nadszedł czas powrotu do szkoły. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie raz jeszcze odwiedzą to piękne miejsce.
Lidia Grzebisz-Śnieżko
Podziękowanie
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach serdecznie dziękują Pani Marii Dermackiej i Panu Grzegorzowi Piątkowi za ciekawe opowieści o pięknie i bogactwie naszej miejscowości oraz cudownie spędzony czas.
Nauczyciele i uczniowie klas IV - VI

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: piecki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages