Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Krutyńska Noc Świętojańska

2015-06-22 10:13:37 (ost. akt: 2015-06-22 10:22:30)

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

Myśliwskie rogi sygnalistów zespołu „Leśna Brać” z Nadleśnictw Strzałowo i Spychowo rozpoczęły już po raz siódmy Krutyńską Noc Świętojańską. Uroczystego otwarcia dokonali: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krutyni Anna Sobiech, Senator RP Marek Konopka oraz Przewodniczący Rady Rodziców Alexander Potocki. Niespodzianką dla widzów było przybycie artystów wozem drabiniastym przed szkołę. Artystom ze Szkoły Podstawowej w Krutyni i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej towarzyszył lokalny zespół Pieckowianie.

Organizatorzy VII Krutyńskiej Nocy Świętojańskiej przygotowali w tym roku inscenizację słowno - muzyczną przypominającą starą tradycję ludową Nocy Świętojańskiej. Całego uroku występowi dodawał ludowy strój dzieci, własnoręcznie plecione wianki oraz dekoracja w stylu wiejskim. Po występie wszyscy zebrani udali się nad rzekę, aby wziąć udział w spływie łodzią. Podczas podróży łodzią śpiewał zespół Pieckowianie. Szlak wiódł w górę rzeki Krutyni do PTTTK, gdzie na uczestników uroczystości czekał występ chóru "Ukta" oraz dokończenie inscenizacji i puszczanie wianków. Kolejną częścią uroczystości była kąpiel w rzece. Po powrocie na teren szkoły na uczestników uroczystości czekał występ zespołu "Kuzyni Neptuna" oraz ognisko i pieczenie kiełbasek. Na bezpieczeństwem na wodzie i lądzie czuwali członkowie OSP w Krutyni w składzie: dh Elżbieta Dulna, dh Piotr Kulas, dh Zygfryd Werner, dh Jacek Radomski, dh Marek Cesarek, dh Zbigniew Cesarek, dh Rafał Gołębiewski oraz dh Hubert Grygo.
Należy dodać, że na gości Nocy Świętojańskiej czekały liczne niespodzianki: upieczone przez mieszkańców Krutyni i okolic ciasta, wyroby i przedmioty wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krutyni w ramach projektu "Zielona Flaga", stoiska Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa Strzałowo.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages