Sobota, 19 sierpnia 2017. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Być bliżej natury - "Wierzbowe opowieści w Pieckach"

2015-08-26 12:00:00 (ost. akt: 2015-08-26 18:08:27)

Autor zdjęcia: GOKSiR "Pegaz" w Pieckach

22 sierpnia w Muzeum Regionalnym w Pieckach miał miejsce piknik rodzinny pt. „Wierzbowe Opowieści”. Po raz kolejny w tym niezwykłym miejscu można było ciekawie spędzić czas wśród śpiewu, sztuki ludowej, słuchając opowieści o historii ukrytej w glinianych figurkach.

„Wierzbowe Opowieści” to pomysł Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach na to, aby przybliżyć znaczenie naturalnego środowiska w którym żyjemy. Działając w zgodzie z naturą możemy czerpać z niej więcej. Gościem szczególnym pikniku była grupa dziecięca, zespół z Kaliningradu. Zespół dziecięcy z Rosji wystąpił przed publicznością w plenerze, śpiewając piosenki o miłości, braterstwie i pokoju na świecie.

W trakcie pikniku czytane były także fragmenty książki Marii Ziółkowskiej „ Gawędy o drzewach”. Wszyscy obecni podziwiali prace sztukaterii Adama Blocha. W kąciku „Fantazji Gliną i Wierzbą" powstawały rozmaite cudeńka z kamieni, wierzbowych gałązek i patyków. Z „Gadającymi Dachówkami” do muzeum zawitała Zofia Wojciechowska, która pokazała, jak z niepotrzebnych dachówek można stworzyć własne niepowtarzalne dzieło.

Przedstawiciele rajdu rowerowego Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Mrągowskiego zasadzili pamiątkowe wierzby. Będą one słuchały nowych opowieści tego magicznego miejsca, źródełka historii i twórczości artystycznej, inspirowanej muzealną kolekcją.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages