Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Konsultacje społeczne w Pieckach

2015-09-03 08:44:52 (ost. akt: 2015-09-03 09:32:48)

Autor zdjęcia: Katarzyna Swat

W dniu 31 sierpnia w GOKAiR PEGAZ w Pieckach odbyły się otwarte konsultacje społeczne w sprawie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.

Organizatorem cyklu spotkań jest LGD Mazurskie Morze, którego obszar działania obejmuje 8 gmin naszego województwa. Celem dyskusji jest zdiagnozowanie mocnych i słabych stron regionu, zidentyfikowanie szans i zagrożeń oraz kierunków inwestowania na terenie LGD. Podczas konsultacji zostały omówione warunki ekonomiczno-społeczne gminy Piecki. Według statystyk niepokojące jest starzenie społeczeństwa i słaby rozwój przedsiębiorczości, cieszyć może natomiast rosnąca liczba miejsc noclegowych.

Uczestnicy spotkania, jako podstawowe problemy dla obszaru gminy Piecki wskazali odpływ młodzieży, niechęć do powrotu na rynek pracy, brak całorocznej oferty turystyczno-rekreacyjnej. Zebrane wnioski mają posłużyć do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju. Dokument będzie regulował sprawy dotyczące pozyskiwania środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. W przyszłym okresie finansowania będzie mniej środków do wydania. Większość z nich trafi do sektora rybackiego oraz częściowo do podmiotów gospodarczych skupionych wokół wody. Pierwszych konkursów można się spodziewać w III kwartale 2016. W przyszłej perspektywie do wydania będzie około 20-30 milionów złotych.
Katarzyna Swat

Kolejne spotkania już 2 września w Mikołajkach w Sali obrad Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages