Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Jadwiga Pietrzykowska - dyrektor Zespołu Szkół w Pieckach otrzymała medal KEN

2015-09-07 21:44:25 (ost. akt: 2015-09-09 14:55:59)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

W piątek 4 września 2015 r. w Zespole Szkół w Pieckach gościliśmy Joannę Kluzik - Rostkowską - Minister Edukacji Narodowej , przedstawicieli Sejmu, Senatu i lokalnych samorządowców.

Uroczystość rozpoczęła się na Orliku Zespołu Szkół meczem towarzyskim pomiędzy pracownikami Sejmu i Senatu a zawodnikami SMS OLD BOYS Piecki. Następnie w sali gimnastycznej odbyło się wręczenie pucharu dla zwycięskiej drużyny. W trakcie wizyty w Zespole Szkół w Pieckach, Joanna Kluzik-Rostkowska wręczyła Medal Komisji Edukacji Narodowej Jadwidze Pietrzykowskiej – dyrektor Zespołu. Dyrektor otrzymała odznaczenie za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Pani Dyrektor to nauczyciel z 31-letnim stażem pracy. Od roku jest dyrektorem Zespołu Szkół w Pieckach, wcześniej 7 lat była dyrektorem i 6 lat wicedyrektorem Gimnazjum w Pieckach. Pani Pietrzykowska dba o dydaktyczny i wychowawczy poziom placówek. Od lat pracuje w komisjach kwalifikacyjnych, jest ekspertem ds. awansu zawodowego oraz egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego w części matematycznej. Jako nauczyciel mogła się szczycić tym, że jej uczniowie osiągali bardzo wysokie wyniki na egzaminach i konkursach.

Z ogromną determinacją dąży do unowocześniania szkoły i zapewnienia uczniom coraz lepszych warunków do nauki, zabawy oraz rozwijania zainteresowań. W szkole zaszły ogromne zmiany we wszystkich obszarach jej działalności. 26 marca 2015r. grupa wolontariuszy Zespołu Szkół w Pieckach „Pomocna Dłoń” wraz z dyrektor, gościła w Pałacu Prezydenckim i uczestniczyła w „warsztatach wielkanocnych” oraz spotkaniu w biurze Rzecznika Praw Dziecka. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że wniosek sporządzony przez dyrektor do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowej Agencji Programu Erasmus+ został zatwierdzony do realizacji i uzyskał 90 na 100 możliwych punktów. 20 września 2015r. 6 nauczycieli z Zespołu Szkół w Pieckach wyjedzie do Finlandii w ramach projektu: Kompetencje cyfrowe nie tylko dla informatyków.

Do niewątpliwych sukcesów J. Pietrzykowskiej należy zaliczyć objęcie Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Marka Michalaka Festynów Szkolnych w maju 2015r., a także wizytę Ministra Michalaka w naszej placówce w ramach podsumowania Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny 12.06.2015r.Dzięki inicjatywie Pani Pietrzykowskiej, od roku szkolnego 2015/16 powstaje klasa sportowa o profilu piłka ręczna i piłka nożna. Pani Dyrektor jest doskonałą organizatorką pracy szkoły. Stwarza możliwości podnoszenia kwalifikacji i dokształcania nauczycieli, zachęca do szerokiej działalności wychowawczej. Stosuje właściwy, zgodny z kryteriami system motywowania i nagradzania nauczycieli i pracowników obsługi.

Wspólnie z GOPS organizuje pomoc dla tych dzieci, poprzez: organizowanie dożywiania w stołówce szkolnej, wnioskowanie o pomoc finansową w postaci zapomóg. Od kilku lat jest członkiem Gminnej Komisji Do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej. W wyniku współpracy z pracownikami GOPS zyskują nie tylko uczniowie ale także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na długiej liście osiągnięć są również starania o remont i modernizację budynków placówki, starania o powstanie nowej pracowni komputerowej i Internetowego Centrum Multimedialnego. Szkoła doczekała się laureatów konkursów przedmiotowych z historii i finalistów z języka niemieckiego oraz fizyki organizowanych przez KO oraz bardzo wysokich wyników w konkursach na szczeblu krajowym.

Dzięki inspiracji pani Jadwigi, z okazji Święta Niepodległości 2014r, 171 kotylionów zostało przekazanych żołnierzom na misjach. Wspólnota szkolna inspirowana przez Panią Dyrektor od wielu lat aktywnie włącza się do akcji humanitarnych. Wszystkie działania dzieci i młodzież prezentują w czasie Święta Szkoły. Pani Jadwiga Pietrzykowska jest osobą sumienną, punktualną, wzorowo wypełniającą obowiązki dyrektora. Jej styl kierowania przyczynia się do tworzenia klimatu sprzyjającego rzetelnej pracy, motywując tym samym całą wspólnotę szkolną do podnoszenia jakości pracy szkoły.

Pani Jadwidze Pietrzykowskiej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Teresa Grzywacz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: piecki

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #1999066 | 185.103.*.* 24 maj 2016 23:32

  za nic.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. piecek #1810609 | 89.231.*.* 7 wrz 2015 22:48

  a za co go dostała??ktoś wytłumaczy??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages