Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

21 października o godz. 17 zapraszamy na Mazury po mazursku

2015-10-11 17:22:21 (ost. akt: 2015-10-12 08:51:15)

Autor zdjęcia: organizator

"Mazury po mazursku" to projekt popularyzujący i przybliżający wspólną historię regionu mazurskiego, dawnych oraz współczesnych mieszkańców. Uwypuklamy wspólne wartości kultury polskiej i niemieckiej na podstawie analizy twórczości i biografii niezwykłych Mazurów. Bliska jest nam twórczość Ernsta Wiecherta -zielonego piewcy Mazur.

Mazury to kraina bogactwa przyrodniczego i wartości mazurskich wytworów rękodzielniczych. Chcemy razem poznać wszystkie cuda kultury i natury, by móc się nimi dzielić z mieszkańcami i gośćmi odwiedzającymi nasz region. Kultura w naturze. Każdego dnia na progu mazurskiego domu wschodzi słońce ukazując piękno wielokulturowości mieszkających tu ludzi. Oni są dobrem najwyższym tej historii. Poznanie tego co zapomniane i odszukanie zagubionego stanie się przygodą. Mazury po mazursku dla nas razem, zapraszamy wszystkich do wspólnego tworzenia Zielonej Księgi Mazur, spotkania z Ządźborską Gburką.

Budujemy porozumienie między narodami utrwalając napotkane obrazy z życia miast i wsi naszego regionu. Autorzy podjęli zadania badawcze, zastanawiając się nad wymiarem codziennego życia mieszkańców Mazur, dotykając artefaktów pracują na rzecz odtworzenia tradycji mazurskiego stroju. Celem naszych prac w projekcie jest podjęcie działania wzbogacającego zasób europejskiej pamięci dotyczącej losów przedwojennych Mazur.

Zapraszamy do współpracy. My Miłośnicy Mazur.
Działajmy wspólnie na rzecz ochrony natury i kultury naszego regionu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages