Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Kolorowy Jarmark Mikołajkowy w Pieckach

2015-12-08 13:36:52 (ost. akt: 2015-12-08 13:36:48)

Autor zdjęcia: GOKSiR Pegaz

Dzień Św. Mikołaja obchodzony 6 grudnia to dzień wprowadzający nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy zorganizowali i zaprosili mieszkańców Piecek oraz okolic na Jarmark Mikołajkowy, aby wspólnie rozpocząć przygotowania do Świąt.

Jedną z atrakcji Jarmarku Mikołajkowego były stoiska z bombkami i ozdobami świątecznymi. Lokalni rękodzielnicy dopisali wystawiając swoje prace. Bogate stoisko z dekoracjami świątecznymi wystawił Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Zespół Szkół w Pieckach. Na stoiskach znalazły swoje miejsce: pierniki, koronkowe aniołki i gwiazdki, „Mazurskie Anioły”, choinki, stroiki i wianki, witraże, kartki świąteczne i bombki wykonane różną techniką plastyczną i wiele innych ozdób bożonarodzeniowych.

W organizację Jarmarku zaangażowało się Nadleśnictwo Strzałowo i Mazurski Park Krajobrazowy. Atrakcyjne warsztaty przyciągnęły rodziny z dziećmi. Dzieci z zapałem tworzyły kartki, stroiki i dekoracje świąteczne, malowały Mikołaja i uczestniczyły w grach edukacyjnych. Dzięki życzliwości dyrekcji Nadleśnictwa Strzałowo impreza była iście choinkowa. Ozdobione świerki witały wszystkich już od drzwi. A para bocianów Mazurskiego Parku Krajobrazowego dotrzymywała towarzystwa Mikołajowi, który wytrwale pozował do zdjęć. Kolejnym urozmaiceniem spotkania była możliwość zrobienia pamiątki z tego dnia w postaci zdjęcia w Foto-budce, wcielając się w bajkowe postacie wykorzystując kolorowe rekwizyty.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z pierogami. Można było spróbować i zakupić na święta pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ruskie i z mięsem. Wiele Pań i Panów skorzystało z porad przyrządzania tych smakowitości. Na miejscu można było przyjrzeć się powstawaniu pierogów, które od razu trafiały do garnka z wodą. Była więc to okazja skosztowania świeżych i gorących pierożków.

Wszystkich uczestników Jarmarku Mikołajkowego od progu witał zapach świątecznego, aromatycznego kompotu, którym z ochotą częstowali organizatorzy. Nie zabrakło również obdarowywania przybyłych gości słodkościami.
Wśród stoisk przechadzały się roześmiane Mikołaje, które zachęcały do wspólnej zabawy, wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.
Podczas niedzielnego spotkania nie mogło zabraknąć występów artystycznych . Zaproszone zespoły wprowadziły wszystkich uczestników Jarmarku w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie domu kultury z piosenkami świątecznymi i pastorałkami wystąpiły: „Art Music Center” z Mrągowa pod kierownictwem Cezarego Nowakowskiego, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pieckach, „Iskierka Nadziei” z przedstawieniem jasełkowym, zespół „Mazurski Ton”, zespoły z domu kultury: „Pieckowianie” i „Pegaz”, „Happy Kids”, „Zespół Niespokojnych Nóg” i „Zespół Niespokojnych Stóp”.

Organizatorzy imprezy pragną podziękować za udział wszystkim osobom uczestniczącym w tym wydarzeniu. Roześmiane buzie dzieci i dorosłych świadczyły o tym, że impreza była udana i sprawiła wiele radości.
Organizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages