Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Kampania Profilaktyczna z Mikołajem pod hasłem ,, Postaw na Rodzinę - Rodzina Drogowskazem Życia”

2015-12-09 13:23:59 (ost. akt: 2015-12-09 13:26:30)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Od wtorku do soboty w świetlicy wiejskiej w Macharach, Lipowie i Głognie , w świetlicy opiekuńczo –wychowawczej wsparcia dziennego ,, Mrowisko” w Nawiadach oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach trwać będzie akcja profilaktyczna pod hasłem ,, Rodzina Drogowskazem Życia – Postaw na Rodzinę”.

Animatorzy zajęć, będą zachęcać rodziców i dzieci do wspólnego spędzania czasu wolnego a wolontariusze będą rozdawać ulotki ,, Dlaczego warto być kochającą się rodziną”. W rytmie świątecznej muzyki, w namiocie profilaktycznym, Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami będzie częstował słodyczami i zapraszał do wspólnej zabawy.
Z materiałów informacyjno – edukacyjnych dowiemy się o pięciu podstawowych zasadach ułatwiających bycie kochającą się rodziną i chroniących przez uzależnieniami.

ROZMOWA – mimo zabiegania warto chociaż spytać, jak minął dzień w pracy czy w szkole. Sprzyja to budowaniu więzi, zaufania i przywiązania. Łatwiej w ten sposób dostrzec narastający problem i szybciej go rozwiązać.

ZAINTERESOWANIA – nie tylko uatrakcyjniają czas, ale są też doskonałym tematem do rozmów. Hobby można uprawiać wspólnie ( rodzinnie) albo osobno.

ROZŁADOWANIE STRESU- trudno dziś żyć bez stresu. Wart jednak nauczyć się rozładowywać stres. Uprawiajmy sport, zapiszmy się na wspólne warsztaty. Nie kumulujmy negatywnych emocji.

DOBRY PRZYKŁAD DLA DZIECI –pierwszym autorytetem i wzorem do naśladowania w życiu dziecka są rodzice. To od rodziców dziecko uczy się hierarchii wartości. Nie nauczysz dziecka szacunku do starszych, jeśli sam nie będziesz okazywać szacunku dla swoich rodziców, nie wymagaj od dziecka aby nie sięgało po alkohol, jeśli na imprezie sam upijasz się w jego obecności.

WSPARCIE- pomagajmy sobie w trudnych chwilach, rozmawiajmy o problemach. Świętujmy razem drobne sukcesy, dobrą ocenę w szkole, pochwałę w pracy. Jest wiele powodów aby powiedzieć sobie coś miłego.

Akcja prowadzona jest z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach, w ramach projektu ,, Lokalny system wsparcia rodzin zagrożonych wykluczeniem”, oraz Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Zapraszamy we wtorek o godz. 15 00 do świetlicy w Nowych Macharach , we wtorek o godz. 16 00 do Głogna, w środę o godz. 14 30 przed Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach, w sobotę o godz. 12 00 do świetlicy w Lipowie,

ZAPAMIĘTAJ
Rodzina Drogowskazem Życia – Postaw na Rodzinę
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages