Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Przedsiębiorcze dzieci w „Słonecznym Zakątku” w Pieckach

2016-01-04 08:54:46 (ost. akt: 2016-01-04 09:30:31)

Autor zdjęcia: Archiwum Samorządowego Przedszkola w Pieckach

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Pieckach uczą się przedsiębiorczości poprzez udział w projekcie "Przedsiębiorcze dzieci". Wszystko dzięki zaangażowaniu nauczycielek, których zapał umożliwił przystąpienie do do akcji.

Nauczycielki Dorota Bijaczewska i Izabela Dawid z Samorządowego Przedszkola „Słoneczny Zakątek” w Pieckach nawiązały współpracę organizatorami projektu „Przedsiębiorcze Dzieci”. W październiku i listopadzie przeszły ponad 30 godzinne szkolenia w ramach edukacji ekonomicznej, dzięki którym dzieci z grupy „Biedronki” i „Muchomorki” od listopada do czerwca są uczestnikami projektu „Przedsiębiorcze Dzieci’. Projekt ten jest świetnym pomysłem na zainteresowanie dzieci czymś innym, ciekawym. Mogą zgłębiać swoją wiedzę poprzez zabawę. Oczywiście wymaga to zaangażowania ze strony nauczyciela, rodzica i oczywiście dzieci, ale one akurat bawią się przy tym najlepiej.

Podczas realizowania projektu budzą się w dzieciach umiejętności nieujawnione do tej pory. Jest to dobry sposób na nauczenie dzieci praktycznych działań potrzebnych w życiu codziennym, logicznego myślenia oraz wspiera rozwój umiejętności matematycznych.

W trakcie realizacji projektu dzieci miały już możliwość poznania pracy lokalnych przedsiębiorców. Odwiedziły tartak oraz sklep spożywczo-przemysłowy.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu „Przedsiębiorcze Dzieci” są bardzo ciekawe i dostosowane do wieku i możliwości przedszkolaków. Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą, wykazują się dużym zainteresowaniem. Dlatego też mamy nadzieję, że uczestnictwo naszych przedszkolaków w projekcie „Przedsiębiorcze Dzieci” przyniesie wiele korzyści. Przede wszystkim zwiększy u naszych pociech kompetencje do budowania wiedzy ekonomicznej, którą już w wieku przedszkolnym powinniśmy rozwijać.
Izabela Dawid
Dorota Bijaczewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Osoba myslaca #1900085 | 46.171.*.* 6 sty 2016 13:00

    Fajny pomysł. W pieckowskim tartaku dzieci mogływiele zobaczyć I dużo się nauczyć.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages