Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Wolontariuszki z GOPS-u w Pieckach wzięły udział w konkursie na temat praw dziecka

2016-02-15 14:37:43 (ost. akt: 2016-02-15 15:14:58)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Gabriela Mrówka, Agata Prentkiewicz i Paulina Samska stworzyły grę planszową na temat praw dziecka. Wymyśliły zasady, narysowały planszę i niezbędne akcesoria. Gotową grę przesłały do Rzecznika Praw Dziecka, który docenił ich starania.

Wszystkie dziewczęta działają w kole wolontariatu "Pomocna Dłoń", które mieści się przy GOPS-ie w Pieckach. — To pani kierownik Teresa Nowacka, powiedziała nam o tym, że Rzecznik ogłosił taki konkurs, zachęciła nas także do udziału w nim — opowiadają dziewczęta. Grę przygotowywałyśmy u Agaty, to ona miała pomysł jak to zrobić, następnie wspólnie obmyśliłyśmy zasady. Agata jest uzdolniona plastycznie, więc narysowała całość. Zasady nie są trudne. W grę mogą grać już dzieci 6-7 letnie —mówią dziewczęta.

— Bardzo nas cieszy, że zostałyśmy zauważone, że Rzecznik docenił nasze starania. Każda z nas otrzymała list z podziękowaniem i kilka miłych upominków. Chcemy rozpowszechniać prawa dziecka za pomocą naszej gry. Trzeba będzie narysować nową, ponieważ ta pierwsza została wysłana. Zapewne będziemy w nią grać w szkole i w GOPS- ie. Czekamy na kolejny konkurs, na pewno weźmiemy w nim udział — podsumowują dziewczęta.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages