Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Przedszkolaki w planetarium

2016-03-16 09:35:40 (ost. akt: 2016-03-16 09:43:40)

Autor zdjęcia: Archiwum Samorządowego Przedszkola w Pieckach

Dzieci z grupy "Biedronki", „Motylki” i „Muchomorki” z Samorządowego Przedszkola „Słoneczny Zakątek” w Pieckach pojechały na wycieczkę do Planetarium w Olsztynie na projekcję filmu "Ziemia, Księżyc i Słońce”. Zobaczyliśmy także pokaz nieba nad Warmią.

„Biedronki” i „Muchomorki” uczestniczą w projekcie – „Przedsiębiorcze dzieci” i same „zarobiły” pieniążki na wyjazd do Planetarium robiąc piękne ozdoby na sprzedaż.

Główne cele projektu to konstruowanie wiedzy o wszechświecie, zdobywanie wiadomości na temat Układu Słonecznego, doświadczenie istnienia zjawisk fizycznych zachodzących na Ziemi, nabywanie umiejętności wnioskowania oraz kształtowanie myślenia przyczynowo - skutkowego, a także rozwijanie twórczego myślenia, kreatywności i wyobraźni.

W prosty i zabawny sposób przedstawione zostały najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie.
Seans ukazuje, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu.

Dowiedzieliśmy się ponadto jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie.
Dzieci były bardzo zaciekawione i oczywiście bardzo zadowolone.
Ogromną radość sprawiła także podróż autobusem, ponieważ niektóre dzieci jechały pierwszy raz. W drodze powrotnej większość dzieci sobie smacznie spała. To był dzień pełen wrażeń.
Marta Jurek
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages