Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkół w Pieckach

2016-03-19 19:15:40 (ost. akt: 2016-03-19 19:26:56)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie klas I-III Zespołu Szkół w Pieckach spędzili inaczej niż zwykle. Pierwszą wiosenną zabawę integrującą wszystkich uczniów poprowadzili animatorzy ze Stowarzyszenia Wędka, którzy przygotowali dla najmłodszych uczniów wiele atrakcji.

Aby zabawa była udana i ciekawa, kilka dni wcześniej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami losowali jeden z ośmiu krajów. Następnie powstałe w drodze losowania zespoły miały za zadanie przygotować atrybuty, które będą wyróżniały ich drużynę. Mogły to być proporce, plakaty, afisze, jednolite kolory strojów. W wykonaniu tego zadania pomogła kreatywność dzieci, nauczycieli oraz rodziców.

Przygotowano charakterystyczne elementy dla wylosowanych krajów:

Irlandia – zielony kolor ubrań,
Hiszpania – czerwony kolor ubrań, dla dziewcząt wachlarze i kwiaty we włosach,
Macedonia - opaski z kolorem flagi Macedonii,
Litwa – zielono - żółto - czerwone ubrania,
Polska – białe koszulki z napisem POLSKA,
Rumunia – niebieski kolor ubrań, flagi Rumunii, napisy, bransoletki,
Bułgaria – białe, zielone i czerwone koszulki, flagi dopięte do ubrania każdego ucznia i bransoletki na rękach,
Szwajcaria – czarny kolor ubrań i flaga wylosowanego kraju.

W czasie wspólnej zabawy animatorzy przygotowali trzy strefy działań.
Zabawy ruchowe - były przestrzenią aktywnego relaksu i zabawy. Uczestnicy mogli wspólnie i zgodnie bawić się bez elementów rywalizacji. Dzieci mogły swobodnie dołączyć do zabawy lub się z niej wyłączyć.

Działania plastyczne okazały się dla uczniów wspaniałą możliwością do tworzenia plakatów, ukazujących cechy charakterystyczne dla wylosowanych przez nie krajów. Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą. Prace uczniów będzie można podziwiać w holu budynku C.

Animatorzy postarali się również o to, aby nie zabrakło strefy działań logicznych. To tam właśnie dzieci znalazły mnóstwo zadań do wykonania, puzzli do ułożenia i pytań, na które odpowiadały. Prowadzący zadbali o to, aby każde zadanie miało prawidłową odpowiedź. Wszystkie odpowiedzi były poprawne, jeśli okazały się ciekawymi spostrzeżeniami uczniów.

Zabawa na powitanie wiosny zintegrowała uczniów klas I-III i była wyjątkową okazją do beztroskiej rozrywki pod czujnym okiem animatorów i wychowawców oraz zaprezentowania ciekawych pomysłów najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Pieckach.

Wspólnota Zespołu Szkół w Pieckach składa serdeczne podziękowania animatorom Stowarzyszenia Wędka za umilenie nam piątkowego przedpołudnia.

wychowawcy klas I-III

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: piecki

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages