Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Artystyczne powitanie wiosny w Pieckach

2016-03-24 13:51:30 (ost. akt: 2016-03-24 14:01:50)

Autor zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach

21 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach odbyło się wspólne powitanie wiosny. Od rana do późnych godzin popołudniowych czekały na uczestników warsztaty artystyczne, związane z tematyką zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Animatorzy bawili się z dziećmi w różnego rodzaju wiosenne zabawy.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Strzałowo. Warsztaty poprowadzili: Sandra Wachulik i Adam Cisowski, którzy uczyli jak wykonać piękne ozdoby wielkanocne przy wykorzystaniu darów lasu. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się metody decoupage, która polega na przyklejaniu wzorów wyciętych z papieru lub serwetki na różne powierzchnie, w tym przypadku na plastry brzozy. Brzozę wykorzystano również jako podstawę do tworzenia stroików na stół oraz wykonania zajączków wielkanocnych z filcowymi uszami. Przy stoisku Nadleśnictwa można było również wykonać świąteczne kartki z pięknymi obrazkami.

W drugiej części przygotowane były warsztaty dla najmłodszych. Dzieci z klas szkoły podstawowej robili koguciki z piórkami, zajączki z brzuszkiem z włóczkowych pomponów, papierowe marzanny oraz kurczaczki wyklejane różnego rodzaju kaszami i nasionami. Na dzieci czekały również dodatkowe atrakcje. Przygotowane zostały gry i zabawy ruchowe, które nawiązywały do zabaw związanych z tradycją wielkanocną.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w powitaniu wiosny, szczególnie Nadleśnictwu Strzałowo za poświęcony czas i współpracę. Dziękujemy również klasie I B wraz z paniami: Danutą Krawczyk i Patrycją Pośpiech ze Szkoły Podstawowej w Pieckach, Środowiskowemu Domu Samopomocy oraz wszystkim którzy tego dnia przyszli do domu kultury, by wziąć udział w przygotowanych zajęciach i warsztatach.

Autor: Natalia Woźniak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: PEGAZ

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages