Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Zdrowe żywienie w przedszkolu w Pieckach

2016-04-11 14:07:58 (ost. akt: 2016-04-11 14:26:59)

Autor zdjęcia: Archiwum Samorządowego Przedszkola w Pieckach

"Słoneczny Zakątek" bierze udział w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Studium Prawa Europejskiego "PRZEDSZKOLE ZDROWEGO ŻYWIENIA". Zadania przewidziane regulaminem nasze przedszkolaki wykonują od 16 listopada 2015 roku do 31 maja 2016 r.

Głównym celem konkursu jest wskazanie dzieciom, jak ważną rolę w życiu przedszkolaka pełni prawidłowe odżywianie się. Poprzez wiele aktywności i różnorodnych form pracy podczas realizowania zadań konkursowych mamy nadzieję wdrożyć je w temat zdrowego odżywiania. Przeprowadziliśmy już debatę nt. Zdrowia na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia. Nasze przedszkolaki spotkały się również z pielęgniarzem Adamem Paździorkiem, który podjął temat zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem, a także wyjaśnił nam jak ważne są witaminy i w jakich owocach i warzywach możemy je znaleźć.

Rozmawialiśmy o tym, czym jest zdrowy posiłek, co zostało zwieńczone wykonaniem prac plastycznych na temat "Mój ulubiony zdrowy posiłek".
Poznaliśmy i omówiliśmy jeszcze m. in. piramidę aktywności fizycznej, zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne, których tematem były zdrowe i kolorowe potrawy, przygotowaliśmy teatrzyk kukiełkowy w którym aktorami były owoce i warzywa, a także został opracowany wspólnie z dziećmi dekalog zdrowego żywienia przedszkolaka.

Miejmy nadzieję, że nasze przedszkole otrzyma dyplom oraz certyfikat „Przedszkole Zdrowego Żywienia”.
Karolina Kawałek
Marta Jurek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages