Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Światowy Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej w Pieckach

2016-04-12 20:27:15 (ost. akt: 2016-04-12 20:40:59)

Autor zdjęcia: ZS w Pieckach

Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony każdego roku w kwietniu, jako wydarzenie mające na celu upamiętnienie powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i zwrócenie w tym dniu szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy światowego zdrowia.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia w Zespole Szkół w Pieckach odbyły się w dniach 6-8 kwietnia pod hasłem - Pokonaj cukrzycę! Celem obchodów było zwiększenie wiedzy o cukrzycy i jej poważnych następstwach oraz podjęcie konkretnych działań w walce z chorobą, które obejmują zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę.

Podczas trzech dni zdrowia uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej obejrzeli prelekcję filmu pt.: „Kontroluj cukrzycę, ciesz się zdrowiem. Cukrzyca- przewodnik dla rówieśników” następnie wykonali plakaty pt.: „Zdrowe odżywianie- cukrzycy zapobieganie”. Więcej informacji o cukrzycy można było dowiedzieć się z gazetki informacyjnej, która była udostępniona na szkolnym korytarzu.

Klasy drugie i zerówka uczciły Światowy Dzień Zdrowia przygotowując sałatki, szaszłyki owocowe i warzywne. Uczniowie klas pierwszych wykonali prace plastyczne pt.: „Mój talerz zdrowia”, a klasy trzecie „ Piramidę Zdrowia”. Uczniowie wraz z wychowawcami świetlicy szkolnej odwiedzili miejscowe przychodnie zdrowia i wręczyli kartki z życzeniami i wyrazami uznania oraz wdzięczności za codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka.

Powyższe działania stanowią jedną z inicjatyw podejmowanych przez naszą szkołę w ramach realizowanego programu edukacyjnego ,,Trzymaj Formę".

Koordynator programu: Justyna Skorupska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages