Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Gminne eliminacje 34. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

2016-04-19 10:36:29 (ost. akt: 2016-04-19 11:57:36)

Autor zdjęcia: GOKSiR Piecki

12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach odbyły się gminne eliminacje 34. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją".

Uczestnikami konkursu byli reprezentanci szkół podstawowych z Piecek, Nawiad, Starych Kiełbonek, Dłużca i Krutyni oraz gimnazjum w Pieckach.

Otwarcia konkursu dokonała Izabela Kozyra-Cybulska, dyrektor GOKSiR. Imprezę barwnie poprowadził Grzegorz Piątek. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych i klasy gimnazjalne. Każdy z uczestników zaprezentował jeden wybrany przez siebie utwór poetycki, a uczniowie gimnazjum dodatkowo fragment prozy. Wszyscy z nieukrywaną przyjemnością wysłuchali popisów 36 młodszych i starszych recytatorów. Prezentacje oceniane były przez jury w składzie: Jolanta Duszak, Hanna Szymborska, Katarzyna Enerlich.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III szkół podstawowych zajął Karol Kopicz (SP Nawiady), drugie Michał Nestoruk (SP Nawiady), trzecie Julia Lisek (SP Nawiady). W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Mateusz Grądzki (SP Stare Kiełbonki), drugie Dominika Jóźwik (SP Nawiady), trzecie Jakub Macierzewski (SP Stare Kiełbonki). W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Konrad Łuczyński, drugie Piotr Radomski, trzecie Gabriela Rydel.

Laureaci obdarowani zostali atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Zdobywcy pierwszych , drugich i trzecich miejsc będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach rejonowych w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, które odbędą się 24 maja o godz.10-ej.
GOKSiR

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages