Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Pieckach

2016-04-22 20:56:01 (ost. akt: 2016-04-23 15:02:23)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

W klasach 0-III Zespołu Szkół w Pieckach zorganizowano w piątek 22.04. 2016 r. obchody Dnia Ziemi.

Do tego dnia przygotowywano się już wcześniej. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Dbamy o swoją Ziemię”, przygotowywali wraz z nauczycielami piosenki, hasło przewodnie, transparenty oraz liczne plakaty i dekoracje.

Dodatkowo uczniowie klas: I C, II B i II C przygotowywali stroje z Eko śmieci.W obchodach imienin Ziemi uczestniczyli: pani dyrektor Jadwiga Pietrzykowska, pani wicedyrektor Teresa Grzywacz, pan wicedyrektor Tomasz Żbikowski, uczniowie wraz z wychowawcami, oraz zaproszeni goście - pracownik Nadleśnictwa Strzałowo pani Barbara Kruczyk i rodzice uczniów klas 0–III.

Pani Barbara Kruczyk przedstawiła uczniom krótką historię Dnia Ziemi, powiedziała jak należy dbać o przyrodę. Przedstawiła również skutki niskiej emisji i zanieczyszczenia powietrza. Następnie uczniowie klasy II B i rodzice pod kierunkiem pani Karoliny Bystrej zaprezentowali przedstawienie pt. „Nie pal przy mnie, proszę!”. Uczniowie klas 0-III zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Wręczono nagrody i upominki za udział w konkursie plastycznym. Nagrody ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Strzałowo.

Uczniowie mogli też zobaczyć prezentację multimedialną przygotowaną przez panie Agnieszkę Makiewicz – Duszak i Magdalenę Kędzior. Prezentacja miała na celu zwrócić uwagę na problem niskiej emisji. Pani Agnieszka Makiewicz - Duszak przygotowała dla uczniów quiz przyrodniczy, który w zabawny i wesoły sposób sprawdził wiedzę i umiejętności przyrodnicze najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Atrakcją dla wszystkich okazał się taniec pt. „Wytańczymy witaminy - Kubuś”, zaprezentowany przez panią Judytę Szymańską. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi był przemarsz uczniów klas 0-III, pracownika Nadleśnictwa Strzałowo, pani Barbary Kruczyk oraz nauczycieli przez miejscowość Piecki, w okolice Przedszkola Samorządowego „Słoneczny Zakątek”.

Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy uczestnicy obchodów Dnia Ziemi bawili się bardzo dobrze, co przedstawia foto relacja przygotowana przez panie: Annę Śledzik i Karolinę Bystrą. Koordynatorem akcji była pani Elżbieta Łachacz - Kotlarek.

Bożena Nagórska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: piecki

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages