Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Pieckach

2016-04-28 08:47:52 (ost. akt: 2016-04-28 09:34:14)

Autor zdjęcia: GOKSiR Piecki

22 kwietnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Do obchodów święta naszej planety włączył się Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach. Tego dnia przygotowany został blok różnorodnych atrakcji.

Imprezę rozpoczął Mazurski Park Krajobrazowy z warsztatami „Świat Pod Mikroskopem”. Można było na nich zobaczyć w dużym powiększeniu ciekawe preparaty. Przygotowane były obiekty badawcze z pszczoły, osy, szerszenia i bąka, na których można było dostrzec różnice pomiędzy tymi owadami. Była również możliwość obejrzenia pijawki, larwy ważki, chruścików w swoich małych domkach, ślimaka, a także życie w kropli wody z rzeki Krutyni. Pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego udostępnili materiały informacyjne i przekazali nasiona nagietka, który służy jako pożywienie dla pszczół.

Kolejnym punktem programu były „Eko-warsztaty”, na których przedmiotom, które można by uznać za śmieci, dano drugą szansę. Powstały lampiony ze szklanych słoików i zużytych puszek oraz wazoniki z pustych plastikowych butelek. W ten sposób chcieliśmy pokazać naszym uczestnikom, że przy niewielkim wysiłku można zrobić coś z niczegooraz jak ważna jest segregacja odpadów i recykling. Dzieci uczestniczyły w sadzeniu pięknych bratków przed budynkiem domu kultury. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać występu podopiecznych Pana Grzegorza Piątka, którzy zagrali na gitarach i zaśpiewali piosenki, zgodne z tematyką Dnia Ziemi.

Podsumowaniem Dnia Ziemi było połączenie w przepiękny sposób prac malarskich, fotografii, poezji oraz muzyki. Przeplatały się wzajemnie a jednocześnie ubogacały. Wysłuchano poezji Hanny Szymborskiej, która wprowadziła uczestników spotkania w refleksyjny nastrój. Melancholia towarzyszyła także wystawie magicznych fotografii Waldemara Bzury oraz niezwykłym obrazom Pani Jadwigi Dadasiewicz. Klamrą zamykającą imprezę był występ zespołu „Pegaz”, w repertuarze którego znalazły się piosenki opiewające piękno mazurskiej przyrody.
Podczas obchodów Dnia Ziemi odbyły się także warsztaty, na których panie poznały tajniki dobrego makijażu.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji „Pegaz” dziękuje przybyłym gościom, Hannie Szymborskiej, Jadwidze Dadasiewicz, Waldemarowi Bzurze, pracownikom Mazurskiego Parku Krajobrazowego, małym wykonawcom: Arice Brzostek, Patrycji Kowalczyk, Igorowi Pianka, Julii Chlubickiej, Paulinie Małż, Marcelowi Ryś, Alicji Wizłej, Annie Krawczyk, Jessice Plona, Kornelii Podrażka, Gabrieli Rydel oraz uczestnikom obchodów Dnia Ziemi w Pieckach.
GOKSiR Pegaz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: PEGAZ

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages