Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Dzień Strażaka w Krutyni

2016-05-06 08:00:00 (ost. akt: 2016-05-06 10:47:44)

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

„Dziękuję, że jesteście gotowi zawsze nieść pomoc” – tymi słowami ks. proboszcz Waldemar Sawicki przywitał druhny i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej podczas obchodów Dnia Strażaka.

4 maja, w święto patronalne św. Floriana, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie została odprawiona msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, którą celebrował ks. proboszcz Waldemar Sawicki. W nabożeństwie uczestniczył poczet sztandarowy oraz przedstawiciele dwóch zaprzyjaźnionych instytucji: Szkoły Podstawowej w Krutyni oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni, jak również zaproszeni goście, rodziny i znajomi strażaków.

Podczas mszy ks. proboszcz Waldemar Sawicki w imieniu swoim oraz mieszkańców parafii kierował podziękowania oraz słowa najwyższego uznania do strażaków ochotników, którzy społecznie wypełniają strażacką posługę niesienia pomocy na rzecz ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ochrony ludności. Mundur strażacki zobowiązuje do odpowiednich zachowań i postaw – mówi ks. proboszcz – do działań na rzecz osób potrzebujących, bez względu na wyznanie, status społeczny, czy przekonania. Strażacy nie pytają, tylko niosą pomoc.

Szczególne podziękowania dla druhen i druhów, na ręce prezesa dh Waldemara Bzury i naczelnika dh Piotra Kulasa, złożyli uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Krutyni, dziękując za zaangażowanie w życie społeczeństwa lokalnego i uczniowskiego.

Tradycyjnie po mszy strażacy udali się na parafialny cmentarz, by tam oddać honory i cześć zmarłym strażakom oraz zapalić symboliczny znicz.

W imieniu druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni serdecznie dziękuję pani dyrektor Annie Sobiech oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Krutyni za trud i wysiłek podczas codziennego budowania solidnych fundamentów wartości przyszłych strażaków ochotników. Etos służby w szeregach ochotników jest dziełem pokoleń, a dzięki Waszemu wysiłkowi i podtrzymywaniu strażackiej tradycji, mundur jest symbolem pasji lub nawet przyszłej drogi zawodowej, w każdym przypadku powodem do uzasadnionej dumy.

dh Waldemar Bzura- prezes OSP Krutyń

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages