Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Majówka w Muzeum Regionalnym w Pieckach

2016-05-06 14:18:53 (ost. akt: 2016-05-06 14:31:25)

Autor zdjęcia: GOKSiR Pegaz

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach 2 maja rozpoczął sezon turystyczny. Dzień otwarty w Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach połączony został z Majówką. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji między innymi pokaz strażacki, występy zespołów oraz ognisko.

W poniedziałek 2 maja 2016 roku odbyła się Majówka w Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach. Tego dnia rozpoczął się również sezon w Muzeum. Z tej okazji bezpłatnie można było zobaczyć zbiory zgromadzone w Muzeum. Gliniane figurki przedstawiające dawne życie na wsi, oraz zachowane przedmioty użytku codziennego, które uczestników majówki zabrały w sentymentalną podróż.

Na gości przybyłych tego dnia czekały dodatkowo różne atrakcje. Imprezę rozpoczęli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Piecek. Zaprezentowany został pokaz strażacki, który obejmował ratownictwo techniczne i medyczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się armatka wodna oraz możliwość samodzielnego lania wody.

Po atrakcjach zapewnionych przez strażaków przeszliśmy do części artystycznej. Rozpoczął ją występ zespołu Pieckowianie, który zaśpiewał tradycyjne piosenki ludowe w pięknych mazurskich strojach. Jako następne zaprezentowały się młode wokalistki z zespołu „Impresja”, dla których był to pierwszy występ przed publicznością. Również w żeńskim składzie wystąpił zespół Mazurski Ton. Imprezę zamknął zespół „Pegaz” z wiosennymi piosenkami w repertuarze.

W trakcie imprezy uczestnikom towarzyszył słodki poczęstunek oraz kawa i herbata. Na majówce nie mogło zabraknąć ogniska, przy którym można było upiec kiełbaski i porozmawiać. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami majówkę w Muzeum w Pieckach.

GOKSiR Pegaz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: PEGAZ

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages