Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Strażacy posprzątali Krutyń

2016-06-01 11:01:12 (ost. akt: 2016-06-01 11:10:11)

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

Choć dno Krutyni jest sprzątane regularnie od sześciu lat, to z każdym rokiem strażacy wyławiają z dna rzeki setki kilogramów nieczystości. Kilkadziesiąt worków śmieci zebrano podczas tegorocznej akcji, która odbyła się 21 maja.

W akcji wzięło udział ponad sto osób, w tym trzydziestu dwóch nurków, którzy sprzątnęli rzekę na pięciu odcinkach. Pierwsza grupa, strażacy z Wejsun, porządkowała odcinek z Zielonego Lasku do miejscowości Rosocha. Druga grupa, pięciu nurków i szesnaście osób zabezpieczających z Ochotniczych Straży Pożarnych z Mrągowa i Krutyni oraz członkowie MDP w Krutyni i uczniowie Szkoły Podstawowej w Krutyni, sprzątnęli dno rzeki i jej brzegi na odcinku Rosocha w gminie Piecki do miejscowości Wojnowo w gminie Ruciane - Nida. Trzecią trasę Wojnowo – Ukta zabezpieczali i oczyszczali druhowie z Ukty i Karwicy. Na tym odcinku dno rzeki sprzątało trzynastu płetwonurków. Na czwartej trasie znalazła się najliczniejsza czternastoosobowa drużyna nurków, którzy wraz z druhami z OSP RW Ruciane – Nida porządkowali odcinek od Ukty do wsi Wykop. Piąty i najdłuższy odcinek Ukta - Nowy Most na kajakach sprzątała młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Ruciane-Nidzie, była to szesnastoosobowa grupa.

Dodatkowo wędkarze z lokalnego koła wędkarskiego sprzątnęli brzegi rzeki. Wśród osób nurkujących znaleźli się członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Rucianego – Nidy, Mrągowa oraz Krutyni, a także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Piszu. Do sprzątania przyłączyli się również płetwonurkowie z klubów: Mazury Diving (Ruciane – Nida), SCUBAMANIAK (Łomża), Płetwal (Giżycko), Arapaima (Ostrołęka) oraz Skorpena (Olsztyn).

Butelki i puszki po napojach alkoholowych to standardowe śmieci, ale wśród najciekawszych „skarbów”, które wyłowiono z dna rzeki Krutyni znalazł się mostek protetyczny, który zajął pierwsze miejsce w konkursie „Na najciekawsze znalezisko z dna rzeki” oraz książeczka klubowa WKS Legia Warszawa, portfel oraz zatopiony kajak.

Organizatorami sprzątania były gmina Ruciane-Nida, Grupa Wodno-Nurkowa OSP RW w Rucianem – Nidzie oraz Szkoła Nurkowania Mazury Diving. Podczas akcji na plaży w Ukcie przez cały czas trwał festyn z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Sprzątanie zakończyło wręczenie certyfikatów i dyplomów za udział oraz losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów.
OSP Krutyń

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages