Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Rodzinna integracja w klasach II A i II C w SP w Pieckach

2016-06-06 08:56:22 (ost. akt: 2016-06-06 12:18:20)
Klasa II C

Klasa II C

Autor zdjęcia: ZS Piecki

Uczniowie spotkali się ze swoimi rodzicami na wspólnych obchodach Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Nie brakowało wzruszeń i zabaw.

W klasie II C rodzice przygotowali piękne wiersze, w których była mowa o miłości, przyjaźni i wzajemnej pomocy. Pani Agnieszka Makiewicz przypomniała wszystkim treść Praw Dziecka. Dzieci zaśpiewały dwie piękne piosenki "Cudownych rodziców mam" i " To dzięki wam" oraz wręczyły wzruszonym rodzicom piękne prezenty swoim wzruszonym rodzicom.
Po części oficjalne przyszedł czas na poczęstunek oraz integrację w formie zabaw i konkursów, które miały na celu ujawnić najlepiej znające się rodziny. Rodzice rozpoznawali dłonie swoich pociechy, mamy ze swoimi dziećmi musiały odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące tego jak dobrze nawzajem się znają. Następnie, każdy rodzic miał za zadanie poprzez gesty i mimikę pokazać zwierzę, jakie dziecko miało na przyklejonej do czoła karteczce. Ta zabawa sprawiła dużo radości, uśmiech nie schodził z twarzy obecnych. Na zakończenie rodzice odnajdywali wykonane przez dzieci swoje portrety. Każdy z uczestników bez problemu znalazł siebie i po raz kolejny mamy dowód na to, że wszystkie rodziny znają się w 100%.

„Cudownych rodziców mam…” także tą wzruszającą piosenkę wybrali na powitanie rodziców uczniowie klasy II A podczas rodzinnego wyjazdu do Fundacji „Zwierzęta Eulalii” w Zyzdrojowej Woli. Klasowym zwyczajem udano się na wycieczkę po lesie, która sprzyjała odpoczynkowi na łonie natury. Na spotkaniu nie zabrakło integracji klasowej, a także ważnej i potrzebnej nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnikom dopisały znakomite nastroje i piękna, słoneczna pogoda.

Nauczycielki dziękują za współpracę, zabawę i wrażenia, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Karolina Bystra​ — wychowawca klasy II C
Agnieszka Makiewicz-Duszak — wychowawca klasy II A


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages