Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dzieci w Dłużcu otrzymały pierwsze prawo jazdy – kartę rowerową

2016-06-16 11:11:50 (ost. akt: 2016-06-16 11:23:01)

Autor zdjęcia: Alina Sternicka

W środę, 15 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu 14 uczniów otrzymało swoje pierwsze prawo jazdy – kartę rowerową, potrzebną do prawidłowego poruszania się po drogach.

Szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”. Program ten skierowany był do uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców. Miał za zadanie przede wszystkim propagowanie wiedzy na temat zasad ruchu drogowego oraz zwiększanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

W związku z tym uczniowie otrzymali podręczniki, aby uczyć się zasad bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się po drogach. Wiedzę teoretyczną zgłębiali na zajęciach technicznych pod okiem pana Adama Chmielińskiego. Natomiast test praktyczny, czyli umiejętność jazdy rowerem po torze przeszkód uwzględniającym sytuacje na drodze, przeprowadziła pani Alina Sternicka na wychowaniu fizycznym.

Oprócz karty uczniowie otrzymali specjalne „zestawy bezpieczeństwa”, czyli elementy odblaskowe w postaci kamizelek i opasek. Myślę, że nasze działania mają bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczniów na drodze szczególnie podczas wakacji.

Alina Sternicka

Fot. Alina Sternicka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages