Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Muzyka odmładza, dodaje pozytywnej energii i sprawia radość

2016-08-11 12:00:00 (ost. akt: 2016-08-11 19:14:26)

Autor zdjęcia: GOKSiR „Pegaz”

Zespół Masurenklang (Mazurski Ton) istnieje od 1996 roku i działa pod patronatem Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Mrągowie oraz GOKSiR Piecki. W skład grupy wchodzi 8 osób. Są to osoby mieszkające wyłącznie na terenie gminy Piecki. Kierownikiem zespołu jest Renata Badaczewska.

W swoim repertuarze zespół posiada niemieckie i polskie pieśni, piosenki ludowe, w tym wschodniopruskie i mazurskie. Utwory wykonywane są w większości w 2-głosie, przy akompaniamencie akordeonu lub pianina. Zespół występuje w strojach nawiązujących do ludowego stroju mazurskiego.
Zespół występował wielokrotnie w Niemczech, w mieście partnerskim-Remscheid, poza tym w Rostocku, w Schwerin, Neubrandenburg. Na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów i Kapel Ludowych w Jezioranach zdobył dwukrotnie wyróżnienie. Masurenklang ma w swoim dorobku również trzy płyty.

Masurenklang o sobie:
— Śpiewamy, bo lubimy to robić. Uważamy, że jesteśmy zgranym muzycznie zespołem. Każde spotkanie na próbie lub wyjazd na występ jest również odskocznią od trosk dnia codziennego. Jest to czas dla siebie, spotkań z ludźmi, ciekawych doświadczeń... Spotykamy się również, by kultywować nasze dziedzictwo i zachować je jak najdłużej. Cieszymy się, gdy możemy sprawić przyjemność osobom, które kiedyś wyjechały z Mazur, śpiewając z nimi wspólnie piosenki i pieśni znane im z dzieciństwa i młodości.

Największym naszym sukcesem jest sam fakt 20-lecia istnienia zespołu. Jesteśmy ciągle razem, „na dobre i na złe”, nadal mamy zapał i energię na nowe muzyczne wyzwania. Ciągle staramy się też podnosić sobie poprzeczkę, dbać o artystyczny kunszt i wzajemnie się wspierać. Było wiele momentów, w których została doceniona nasza praca. Śpiewałyśmy i śpiewać będziemy od serca dla innych i z równą satysfakcją dla siebie.
Planujemy śpiewać aż do 80-tki i dłużej, ponieważ zajmowanie się muzyką odmładza nas, dodaje pozytywnej energii i sprawia radość.”

GOKSiR "Pegaz"
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages