Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Rzecznik Praw Dziecka ponownie odwiedził gminę Piecki!

2016-08-27 20:04:14 (ost. akt: 2016-08-27 21:42:35)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Dzisiaj, 27 sierpnia w stanicy harcerskiej w Bobrówku odbył się Piknik pod hasłem "Pożegnanie lata na harcerską nutę". Podsumowano też Wakacyjną Akcję Profilaktyczną PAW, która w GOPS w Pieckach prowadzona była od miesiąca czerwca. Impreza została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Specjalnym gościem dzisiejszego święta był minister Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, który tego lata odwiedził gminę Piecki już po raz drugi. Dzieci z Piecek, Nawiad, Głógna, Lipowa i Machar zaskoczyły ministra, przekazując mu piękne bukieciki polnych kwiatów. Jeden z bukietów trafił też w ręce pani wójt Agnieszki Kurczewskiej, która również była miło zaskoczona. Jedna z dziewczynek zadeklamowała Rzecznikowi specjalnie na tę okazję wcześniej z mamą przygotowany wiersz, zrobiono też wspólne pamiątkowe zdjęcie.

W trakcie pikniku zaprezentowano dokonania Hufca ZHP Mrągowo i zmiany jakie zaszły na terenie stanicy harcerskiej w Bobrówku. Dowiedzieliśmy się także o działaniach wolontariuszy na rzecz kampanii Rzecznika Praw Dziecka "Odwaga ratuje życie" i konkursie pn."Wakacyjny Bohater", ogłoszonym przez GOPS w Pieckach, który ma zostać rozstrzygnięty z początkiem roku szkolnego. Policjanci z Mrągowa rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, dodatkowo każdy mógł sprawdzić działanie alkogogli i poznać zachowania osób będących pod wpływem alkoholu i wynikające z takiego stanu zagrożenia.

Zorganizowano szereg atrakcji m. in. zabawy z chustą animacyjną, konkurencje sportowe, wspólne śpiewanie piosenek przy ognisku. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek, na obiad harcerską grochówkę, nie zabrakło także upominków od Rzecznika, który do najmłodszych przybył, prawie jak święty Mikołaj, oczywiście z prezentami.

To był wspaniały dzień, pełen słońca, radości, przede wszystkim jednak uśmiechów dzieci, które są najważniejsze.
* więcej o kampanii i Pikniku "Pożegnanie lata... " w najbliższym wydaniu Kuriera Mrągowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Pikniku z Rzecznikiem Praw Dziecka!

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages