Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Piecki. Rolnicy podziękowali za plony

2016-08-28 18:19:40 (ost. akt: 2016-08-31 13:24:01)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

28 sierpnia w amfiteatrze przy stadionie wiejskim w Pieckach odbyły się dożynki gminne. Święto tradycyjnie rozpoczęto podziękowaniem za plony i mszą świętą, którą odprawili: proboszcz parafii w Pieckach ks. Eugeniusz Pipała i zaproszony proboszcz z pobliskiego Kosewa ks. Jarosław Salikowski.

Zaszczyt pełnienia honorów starościny i starosty przypadł pani Gabrieli Giers i panu Leszkowi Więcek, to z ich rąk tradycyjny bochen chleba odebrali księża i przekazali Agnieszce Kurczewskiej - wójt gminy Piecki.

W uroczystym korowodzie wniesiono też osiem wspaniałych wieńców przygotowanych przez sołectwa: Brejdyny, Nawiady, Prusinowo, Szklarnię, Osiedle 35-lecia PRL, Dłużec i Cierzpięty, spośród których tuż po mszy komisja w składzie: przewodniczący ks. Mariusz Chlewicki, Teresa Wyrębek, Małgorzata Kamińska, Piotr Juchimiuk oraz Wojciech Żbikowski wybrała i nagrodziła te najpiękniejsze.

Pierwsze miejsce i nagrodę w kwocie 400 zł przyznano sołectwu Dłużec, drugie i nagrodę 300 zł otrzymała Szklarna, trzecie miejsce i 200 zł powędrowało do Starych Kiełbonek. Pozostałym przyznano po 100 zł - za udział.
Tuż po mszy świętej odbyły się liczne występy zespołów i kapel ludowych z Piecek, Mrągowa i okolic. Na scenie zaprezentowali się Iskierka Nadziei, Pieckowianie, Folk Kapela, Mazurski Ton i Studio Wokalne Sukces. W międzyczasie na stadionie rozegrany został mecz piłki nożnej: SMS Old Boys kontra Reszta Świata.

Nie zabrakło także zabaw i atrakcji dla najmłodszych, dla których również przygotowano darmowe lody. Po mszy świętej zaproszono do częstowania się tradycyjnym chlebem ze smalcem, oraz ogórkami małosolnymi. Dodatkowo każdy mógł skosztować mazurskich wędzonych ryb, które były dostępne na stoisku LGD Mazurskie Morze. Ze stoiskami edukacyjnymi wystawiło się Nadleśnictwo Strzałowo i Mazurski Park Krajobrazowy. Swój namiot przygotowało również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego Mrągowo i PCK Mrągowo.

O godzinie 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do godziny 24:00. Na scenie wystąpił zespół Black Jack, tuż po nim zespół Kontrakt.

Organizatorzy serdecznie dziękują mieszkańcom gminy za zaangażowanie i pomoc w organizacji dożynek, a sponsorom za wsparcie finansowe, bez którego dożynki byłyby o wiele skromniejsze i pozbawione wielu atrakcji.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ola #2060636 | 95.48.*.* 7 wrz 2016 13:54

  obiektywnie rzecz biorąc, to mam nieodparte wrażenie i nie tylko ja,ze Wójt gminy Piecki nakarmił gości za pieniądze podatników przy suto zastawionym stole specjalnie przygotowanym dla lepszej części gości Ci gorsi (narazie gorsi bo do wyborów daleko, później będziemy ważni i potrzebni,żeby łykać jej kłamstwa) zwyklaki czyli my mieliśmy ten biedniejszy stół. Wygłasza te swoje klamliwe i nieudolne mowy dziękczynne a za nic ma nas zwykłych ludzi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kris #2056428 | 217.99.*.* 31 sie 2016 10:56

  A za co i komu rolnicy dziękowali? Za plony? Przecież to wynik ich ciężkiej całorocznej pracy i walki z siłami natury. To im trzeba dziękować!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Niezłe :-) #2055008 | 89.231.*.* 29 sie 2016 09:23

  Osiedle 35-lecia PRL ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages