Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Nawiady. Festyn rodzinny pod hasłem „Ziemniaczany zawrót głowy"

2016-09-22 09:00:06 (ost. akt: 2016-09-22 09:17:11)

Autor zdjęcia: SP w Nawiadach

17 września na terenie Szkoły Podstawowej w Nawiadach odbył się jesienny festyn rodzinny pod hasłem „Ziemniaczany zawrót głowy”, którego koordynatorem była Renata Minkiewicz.

Uczestnikami festynu byli zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie szkoły, rodzice oraz wolontariusze „Pomocna Dłoń”. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć rozmaite atrakcje, występy, a także mogli aktywnie uczestniczyć w zorganizowanym wydarzeniu.

Dużo było zabawy i radości w to ciepłe południe. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich uczestników, a następnie krótkiego występu artystycznego pt. „Bajka o ziemniaku” w wykonaniu zuchów działających przy świetlicy „Mrowisko”. Podczas otwarcia festynu zaprezentowane zostały grupy kolarskie, które po obejrzeniu występu dzieci udały się na Międzywojewódzkie Mistrzostwa w kolarskie szosowym (w tym roku ich organizatorem była Szkoła Podstawowa w Nawiadach). Następnie zuchy wykonały taniec, zachęcając zarówno swoich kolegów, jak i dorosłych, aby przy rytmach muzyki uczestniczyli w zabawach ruchowych.

Po części artystycznej na uczestników czekało wiele atrakcji. Ziemniak tego dnia był motywem przewodnim rozgrywanych konkursów takich jak wycięcie najdłuższej obierki z ziemniaka, tworzenie ziemniaczanych ludzików czy kartoflanych pieczątek. Ponadto zorganizowane zostały zawody rekreacyjno-sportowe, których konkurencjami były skoki w workach, rzut ziemniakiem do celu, slalom z kartoflami czy ziemniaczany tor przeszkód. Dzieci bawiły się razem z rodzicami, dziadkami oraz bliskimi przyjaciółmi. Przygotowane atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci jak i dorosłych, a ich uczestnictwo premiowane było medalami oraz drobnymi upominkami.

Jak na ziemniaczane święto przystało, nie mogło obyć się bez degustacji ziemniaczanych potraw. Na zgłodniałych czekały pyszne placki ziemniaczane, babka ziemniaczana oraz różnego rodzaju ziemniaczane kotlety i sałatki. Ponadto można było skosztować upieczonych w ognisku ziemniaków oraz kiełbasek z grilla.

Uczestnicy mieli okazję skorzystać z punktu wolontariatu oraz medycznego – w którym odbywały się pomiary ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi. Poznali też akcje i projekty profilaktyczne, w których udział bierze szkoła przy współpracy z GOPS-em w Pieckach.

Impreza była doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu z całą rodziną, a także integracji rodziców dzieci uczęszczających do placówki. Dzięki wspólnym pląsom, prowadzonym przez zuchy, zabawom i konkursom oraz całej oprawie, udało się stworzyć wspaniałą atmosferę, która pozostanie w pamięci uczestników na długi czas. Organizatorem festynu była Szkoła Podstawowa w Nawiadach, a partnerem Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach, koordynator Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych, który bardzo często włącza się we wszelkie działania szkoły.

Organizatorzy i uczestnicy festynu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages