Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

,,Moje prawa ważna sprawa” podczas XIV Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki

2016-09-29 14:08:12 (ost. akt: 2016-09-30 08:32:31)

Autor zdjęcia: GOPS Piecki

21.09.2016r. uczennice Zespołu Szkół w Pieckach, działające w Punkcie Wolontariatu „Pomocna Dłoń” przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, wzięły udział w Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki, których głównym organizatorem był Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie.

Na zaproszenie pracowników naukowo -dydaktycznych Wydziału Praw i Administracji UWM, Kierownik GOPS i Dyrektor ZS w Pieckach zorganizowali wyjazd grupy wolontariuszy do Olsztyna, aby aktywnie uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych w UWM, w ramach projektu „Moje prawa ważna sprawa”.

Udział młodzieży miał na celu propagowanie pozytywnych, prospołecznych postaw, angażowania się w różne kampanie społeczne. We wrześniu 2015 r. wolontariuszki z Piecek wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka, na opracowanie gry planszowej o prawach dziecka. Za swoją pracę otrzymały od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka indywidualne nagrody i wyróżnienia. Teraz swoim przykładem zachęcają rówieśników do angażowania się w akacje społeczne i bycia odważnym. Zachęcają do tego, aby być odważnym w życiu, ostrzegać kolegów i koleżanki przed niebezpiecznymi zachowaniami, zapobiegając w ten sposób nieszczęśliwym wypadkom.

W okresie wakacji GOPS w Pieckach propagował akcję społeczną Rzecznika Praw Dziecka pod hasłem „Odwaga ratuje życie”. Wolontariusze roznosili plakaty i zachęcali swoich rówieśników do zainteresowania się tym hasłem, i przyłączenia się do działania. Przypominamy, że do końca września do GOPS w Pieckach można przesyłać formularze ze zgłoszeniami (na stronie www.gops@piecki.com.pl) na podstawie których zostaną wyłonieni „Wakacyjni Bohaterowie” tj. osoby, które swoim zachowaniem ostrzegły, uchroniły innych przez niebezpieczeństwem.

Udział w spotkaniu zorganizowanym w Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim, w dniu 21 września b.r. pod hasłem „Moje prawa ważna sprawa” był kolejną okazją, aby młodzież wykazała się odwagą i pokonując tremę, wystąpiła przed uczestnikami tej konferencji. W koszulkach z napisem „Pomocna Dłoń” wolontariuszki pomagały przeprowadzać konkurs o prawach dziecka, opowiedziały skąd wziął się pomysł na opracowaną grę „W drodze do szczęścia” oraz uczyły dzieci zasad tej gry.

Celem projektu było upowszechnianie informacji dotyczących praw i obowiązków dziecka. Uczestnicy spotkania wspólnie odpowiadali na pytania: Kim jest dziecko i czym różni się od osoby dorosłej, jakie są prawa ale i obowiązki dziecka, jakie instytucje w państwie służą ochronie praw dziecka. Uświadomienie najmłodszym, że powinny znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Państwo zaś powinno traktować dziecko podmiotowo i bezwzględnie przestrzegać przysługujących mu praw. Zajęcia prowadzone były w formie wykładu z prezentacją połączoną z konkursem wiedzy na realizowany temat.

Bardzo dziękujemy organizatorkom tego przedsięwzięcia, Pani dr Monice Giżyńskiej i Pani dr Dobrochnie Ossowskiej- Salamonowicz, pracownikom naukowo –dydaktycznym Katedry Prawa Konstytucyjnego, Wydziału Prawa i Administracji UWM, za zaproszenie do udziału w tej konferencji.
Kierownik GOPS w Pieckach

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages