Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Harcerski start z udziałem „Leśnych Żuczków” z Nawiad i Lipowa

2016-10-06 13:08:50 (ost. akt: 2016-10-06 13:34:25)

Autor zdjęcia: Archiwum GOPS-u w Pieckach

30 września o godz. 16, zuchy ,,Leśne Żuczki” i wolontariuszki z placówki wsparcia dziennego działającej w formie świetlicy ,,Mrowisko” w Nawiadach oraz dzieci z Lipowa, wzięły udział w ,,Harcerskim stracie” zorganizowanym przez instruktorów Hufca ZHP im. J. Korczaka w Mrągowie.

Z Nawiad wybrało się 8 zuchów z gromady „Leśne Żuczki” pod opieką druhny Renaty Minkiewicz. Swoją pomocą wspierały ją wolontariuszki, działające przy świetlicy „Mrowisko” – Karolina Dudziec i Marcelina Dziergowska – uczennice kl.V Szkoły Podstawowej w Nawiadach. Dzięki zaangażowaniu rodziców z Nawiad, z Prusinowa i Lipowa, którzy służyli swoimi pojazdami jako środkami transportu, dzieci z gminy Piecki mogły uczestniczyć w imprezie.

Po uroczystym powitaniu, wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu harcerskiego, Komendant Hufca ZHP ks. hm Józef Bach odczytał rozkaz oraz poinformował o dalszym programie uroczystości. Apel odbył się z udziałem zuchów i harcerzy z Mrągowa, Nawiad, Warpun i pobliskich okolic oraz rodziców i wychowawców świetlic. W spotkaniu uczestniczyła również Teresa Nowacka Kierownik GOPS w Pieckach, która wspiera i propaguje tworzenie nowych drużyn zuchowych i harcerskich.

Po zintegrowaniu się za pomocą kilku pląsów, wszyscy zebrani przećwiczyli elementy musztry niezbędne do marszu całą kolumną. Droga choć trochę trwała, dzięki śpiewom, minęła szybko. Kolejnym punktem spotkania było wspólne rozpalenie tradycyjnego harcerskiego ogniska. Nie zabrakło również śpiewania piosenek na ,,harcerską nutkę” oraz gier i zabaw zręcznościowych. Obyła się również uroczysta chwila, podczas której jedna z uczestniczek złożyła przyrzeczenie, wstępując tym samym do grona harcerzy, a Komendant Hufca przy ognisku wręczył uczestnikom kursu przewodniki „Granatowe Skrzydła” dyplomy jego ukończenia. Otrzymały je Pani Teresa Poważa - Jędrzejczyk, Renata Minkiewicz, Justyna Girs , Agnieszka Wasyk i Agnieszka Taszkun. Organizatorem kursu, który odbył się w maju i czerwcu b.r. był Zespół Kadry Kształcącej Chorągwi Białostockiej oraz Hufiec ZHP Mrągowo.

Dla zuchów z Nawiad i dzieci z Lipowa była to pierwsza uroczystość, podczas której mogły obserwować i uczestniczyć w Przyrzeczeniu Harcerskim, składanym przez jedną z druhen. Uczestniczyły też w harcerskich i zuchowych śpiewach, przy ognisku z akompaniamentem gitary, na której grał druh ,,Żuraw” Grzegorz Piątek. Niezapomniana atmosfera udzieliła się wszystkim i z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Być może już w przyszłym roku część „Leśnych Żuczków” też zostanie harcerzami. Trochę zmęczeni, ale bardzo podekscytowani i zadowoleni wróciliśmy koło godziny 20 do domów. Czekamy na kolejną harcerską imprezę.

GOPS PieckiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages