środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Warsztaty profilaktyczne pn. "Bezpieczeństwo w sieci" połączone z wywiadówką profilaktyczną dla rodziców w Zespole Szkół w Pieckach

2016-10-13 10:37:03 (ost. akt: 2016-10-13 10:39:55)

Autor zdjęcia: ZS w Pieckach

We wrześniu 2016r. odbyły się zajęcia profilaktyczne w klasach I Gimnazjum i warsztaty w klasach VI Szkoły Podstawowej poświęcone BEZPIECZEŃSTWU DZIECI W SIECI.

Zajęcia przygotował i przeprowadził student III roku Pedagogiki Szkolnej, Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, Pan Jakub Pietrzykowski, odbywający w Zespole Szkół w Pieckach praktykę ciągłą.

Celem warsztatów było zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci oraz uwrażliwienie na specyfikę problemu. Zostały omówione konsekwencje cyberprzemocy dla ofiar i sprawców. Ważnym punktem spotkania było omówienie zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z portali społecznościowych i Internetu oraz sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia.

W trosce o dobro uczniów 26 września zorganizowano spotkanie z rodzicami, którego celem było przedstawienie zagrożeń związanych z aktywnością dzieci w Internecie oraz omówienie problemu cyberprzemocy. Spotkanie prowadziła sierż. szt. Dorota Kulig z Powiatowej Policji w Mrągowie.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages